ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 10 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbył się koncert, podczas którego każda z klas zaśpiewała wybraną pieśń patriotyczną.

W pierwszym utworze zaprezentował się oddział przedszkolny 0 a, który wykonał utwór "Szara piechota". Klasa I a, ubrana w przepiękne stroje krakowskie, zaśpiewała piosenkę "Przybyli ułani pod okienko". Uczniowie z II a wykonali utwór "Jak długo w sercach naszych", zaś klasa II b zaprezentowała "Warszawiankę". Klasy trzecie również wspaniale przygotowały się do występu. III a wykonała utwór "Powiedz nam ojczyzno, a III b - "Ziemio ojczysta".

Starsi uczniowie przygotowali: klasa IV a - "Wojenko, wojenko", IV b - "Tu wszędzie jest nasza ojczyzna". Klasa V a zaśpiewała pieśń " Ułani, ułani malowane dzieci", a V b - "Pałacyk Michała". Uczniowie z VI a zaprezentowali "Marsz pierwszej brygady", zaś klasa VI b - "Dziś idę walczyć, mamo". Na zakończenie naszego niezwykłego patriotycznego koncertu chór szkolny, pod kierownictwem pani Joanny Augustyn - Wróbel, wykonał dobrze wszystkim znany utwór "Kocham Cię Polsko", w którego śpiew włączyli się wszyscy obecni.

Serdecznie gratulujemy klasom wspaniałych występów.