Sobota, 2018-04-21

Imieniny: Jarosława, Konrada

Finał Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dnia 13 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie wszystkich wydarzeń i projektów, które związane były z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Omówione zostały wszystkie konkursy, a zwycięzcy zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni brawami, a na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie.

WYDARZENIA:

1. Szkolny Konkurs Recytatorski „Poeci polscy dzieciom”.
  2. Szkolny Konkurs Literacki.
  3. Szkolny Konkurs  „MISTRZ CZYTANIA”.
  4. Konkurs „Czytelnik miesiąca”.
  5. „Księga życzeń”.
  6. Akcja „Czytamy maluchom”.
  7. Akcja „Książkowa Lista Przebojów”.
  8. „Wędrująca reklama książki”.
  9. Konkurs „Gra planszowa do ulubionej pozycji książkowej".

PROJEKTY EDUKACYJNE:

Każda klasa realizowała jeden projekt edukacyjny z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.

-  Klasa 1 - album „Moje ulubione baśnie”,

-  Klasy 2  - zakładki do książki nawiązująca do ulubionych pozycji książkowych.

-  Klasy 3 - plakat „Mój ulubiony bohater książkowy”.

-  Klasy 4  - ulotki promujące książki i czytanie, które zawierały złote myśli o książkach i czytelnictwie, sentencje, przysłowia itp.

-  Klasy 5 - „Książki naszych dziadków, rodziców i nauczycieli” - prezentacja za pomocą plakatu, wystawy, zdjęć lub rysunków książek polecanych przez naszych bliskich  na podstawie przeprowadzonego wywiadu.

-  Klasy 6 - prezentacja multimedialna i filmik na temat „Nasza biblioteka oczami uczniów”.

Wykonane przez uczniów prace mogli wszyscy podziwiać na  uroczystym finale, na którym również zaprezentowano niektóre nowości książkowe.