Z KOZIOŁKIEM MATOŁKIEM ZA PAN BRAT

Wszyscy znamy Koziołka Matołka. Niezwykłe przygody tego zabawnego bohatera zachwycają kolejne pokolenia dzieci. W maju uczniowie klasy 3 a i 3b na spotkaniu w bibliotece szkolnej mieli okazję poznać bliżej sympatycznego Matołka. Najpierw rozwiązali zagadkę o Koziołku, później oglądnęli prezentację multimedialną przedstawiającą autorów Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Następnie z zaciekawieniem oglądnęli wystawę książek Kornela Makuszyńskiego, dowiedzieli się również kilku ciekawostek i wysłuchali fragmentu lektury „120 przygód Koziołka Matołka”. Pracując w grupach ułożyli kilka zdań o głównym bohaterze, a na koniec pokolorowali jego wizerunek.