ŚWIĘTUJEMY 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. MBNP w Woli Rzędzińskiej społeczność naszej szkoły rozpoczęła świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po mszy świętej uczniowie przeszli na boisko szkolne, gdzie czekała na nich patriotyczna niespodzianka :))))
Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klas V A i VIII A przygotowali spektakl przedstawiający ważne wydarzenia historyczne i drogę Polaków od rozbiorów do momentu odzyskania upragnionej wolności w 1918 roku. W programie artystycznym zobrazowano sytuację polityczną w Europie w XVIII i XIX wieku, utratę bytu państwowego przez Rzeczpospolitą, kolejne próby „wybicia się na niepodległość” i niezłomność wielu pokoleń Polaków. Pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru szkolnego i solistów podkreśliły uroczysty charakter występu.