„WOLNOŚĆ JEST W NAS”

Chwile wzruszeń przeżyliśmy również podczas inscenizacji „Wolność jest w nas” połączonej z pokazem multimedialnym.

Prezentowana w gronie rodzinnym opowieść  przypomniała sylwetki bohaterów narodowych i piękne karty naszej historii od 1918 roku po czasy współczesne. Piłsudski i „cud nad Wisłą”, poświęcenie kapitana Władysława Raginisa i jego żołnierzy w bitwie pod Wizną zwanej polskimi Termopilami, wkład Polaków w złamanie szyfru Enigmy, zbrodnia katyńska, udział polskich pilotów w bitwie o Anglię, działalność rotmistrza Pileckiego, Powstanie Warszawskie – to przykłady ukazujące umiłowanie ojczyzny, które wymagało największej ofiarności.  W spektaklu znalazło się również nawiązanie do ważnych wydarzeń historycznych, które rozegrały się w naszym regionie: patriotycznej postawy patronki szkoły – Heleny Marusarz, a także akcji „Most III”. Prezentowana inscenizacja skłaniała do refleksji na temat wolności i poczucia tożsamości narodowej.