Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kontakt

Wola Rzędzińska 435B
33-150 Wola Rzędzińska
tel/fax: (14) 679-21-70
e-mail: sp-rzed1@wp.pl

 


Wycieczka do Bochni

24 czerwca 2013 roku – punktualnie o godz. 7.00 – dzieci z Oddziału Przedszkolnego 0a z uśmiechem na twarzy wyruszyły na wycieczkę do Bochni.

Ani się obejrzeliśmy, a już byliśmy na miejscu.

Swoje kroki skierowaliśmy do XIII-wiecznej Osady Oraczy w Parku Archeologicznym.

Poznaliśmy tam różne rzemiosła, obejrzeliśmy średniowieczne chaty, zobaczyliśmy stroje                  i przedmioty jakimi posługiwali się na co dzień mieszkańcy średniowiecznej Bochni.Wzięliśmy też udział w warsztatach tkackich, gdzie każdy uczestnik zrobił samodzielnie bransoletkę z wełny.

            Nadszedł długo oczekiwany moment – zjazd najstarszym szybem funkcjonującym  w polskim górnictwie – Sotoris. Podzieleni na małe grupy zjechaliśmy do podziemi. Zwiedzanie kopalni było połączone z zajęciami edukacyjnymi „Górnik wczoraj i dziś”

Już na samym początku czekało nas pierwsze zadanie – nauka rymowanki, dzięki której mogliśmy udać się w … podróż w czasie. Materiały filmowe wyświetlano na wkomponowanych w naturalną solną scenerię holoekranach.

Po tylu wrażeniach musieliśmy odpocząć i posilić się. Później wróciliśmy do wind  i wyjechaliśmy na powierzchnię, gdzie zwiedzanie niestety dobiegło końca.

I tak zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów.