RUSZYŁA KOLEJNA EDYCJA "ODBLASKOWEJ SZKOŁY"

Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie ogłosiły konkurs "Odblaskowa szkoła". Partnerem akcji jest Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Przypominamy, iż akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe, a głównym jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa uczniów szkół podstawowych w drodze do i ze szkoły. Ponadto ważnym elementem konkursu jest zwrócenie uwagi na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do lat 15 z elementów odblaskowych, jak również promowanie inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Nasza szkoła oczywiście bierze udział w kolejnej, czwartej edycji konkursu. Mamy już co prawda 3 certyfikaty „Odblaskowej Szkoły” i dwukrotnie zdobyliśmy tytuł laureata (V miejsce w Małopolsce i I w powiecie tarnowskim), ale nie spoczęliśmy na laurach. Już od września zaczynamy realizację różnorodnych zadań, gdyż sprawy bezpieczeństwa uczniów traktujemy priorytetowo. Mamy nadzieję, że nasza szkoła i w tym roku będzie odblaskowa, a wszystkie podejmowane działania spowodują wzrost świadomości uczniów o własnej odpowiedzialności za życie i zdrowie oraz przyczynią się do zwiększenia ich bezpieczeństwa na drodze.