SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z POLICJANTAMI

Dnia 17 września 2013r. do oddziału przedszkolnego 0a przybył zaproszony gość – policjant – Pan Tomasz Marek wraz z towarzyszącą mu policjantką Panią Agnieszką. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu i przedszkolu. Goście ostrzegali również przed nieznajomymi osobami, z którymi nie wolno dzieciom rozmawiać ani wpuszczać ich do domu.

Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu – zadawały pytania, chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Niestety z powodu deszczowej aury, dzieci nie mogły zapoznać się z wnętrzem policyjnego samochodu.

Dzieci serdecznie podziękowały Policjantom za to, że znaleźli czas na spotkanie. Na zakończenie wręczyły gościom dyplom z podziękowaniem oraz zaśpiewały piosenkę Indiańskim krokiem.

Spotkanie to miało wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenia jego pracy dla społeczeństwa.