Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kontakt

Wola Rzędzińska 435B
33-150 Wola Rzędzińska
tel/fax: (14) 679-21-70
e-mail: sp-rzed1@wp.pl

 


STRAŻNIK GMINNY O BEZPIECZNEJ DRODZE DO I ZE SZKOŁY

     W dniu 11 października 2013r. wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się z funkcjonariuszem Straży Gminnej. Do szkoły przybył sam Komendant Straży Gminnej Gminy Tarnów Janusz Nowak. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”.

     W czasie spotkania Komendant uczył dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Mówił o zagrożeniach, jakie mogą spotkać dzieci w drodze do i ze szkoły oraz o tym, jak bezpiecznie zachowywać się w szkole. Poruszał także problemy przemocy i agresji, zachowania się w stosunku do nieznanych osób i zwierząt. Udzielał wielu cennych rad, jak ustrzec się przed różnymi niebezpieczeństwami.

Przypominał o konieczności noszenia odblasków i bycia widocznym na drodze. - Noszenie odblasków, bycie odblaskowym i widocznym jest teraz w modzie - podkreślał Komendant. Zaprezentował także swój odblaskowy mundur i odzież wierzchnią, którą z daleka widać po zmroku. Strażnicy też muszą być widoczni.

     Był również czas na zadawanie pytań, zarówno tych związanych z bezpieczeństwem na drodze, jak i dotyczących codziennej pracy funkcjonariuszy Straży Gminnej. Dzieci podziękowały gościowi za wizytę gromkimi oklaskami.

     Żywe zainteresowanie wszystkich uczniów, tych najmłodszych i starszych, świadczyło o tym, że była to skuteczna lekcja, która z pewnością zapobiegnie niefrasobliwym zachowaniom dzieci na drodze.