Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kontakt

Wola Rzędzińska 435B
33-150 Wola Rzędzińska
tel/fax: (14) 679-21-70
e-mail: sp-rzed1@wp.pl

 


PIERWSZOKLASIŚCI PASOWANI NA UCZNIÓW

     14 października 2013r. był dla uczniów klas pierwszych dniem szczególnym. W Dniu Edukacji Narodowej złożyli uroczyste ślubowanie i oficjalnie dołączyli do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej.

      Na ten szczególny moment pierwszoklasiści czekali z niecierpliwością. Oznaczał on bowiem oficjalne przyjęcie do społeczności szkolnej.

     Uczniowie pochwalili się swoją wiedzą i talentami - recytowali wiersze, śpiewali piosenki.  Przypominali o bezpiecznym zachowaniu się w drodze do i ze szkoły. Pojawiła się nawet zła wróżka, przez którą o mały włos uroczystość nie została odwołana. Na szczęście, dzięki pomocy dobrej wróżki, dzieci mogły zostać przyjęte w poczet odblaskowych uczniów naszej szkoły.

     Każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia przez Dyrektora Szkoły Krystynę Rosół, dokonanego symbolicznym ołówkiem. Dzieci w kolorowych przebraniach oraz galowych strojach, z kolorowymi biretami na głowach i uśmiechem na twarzy prezentowały się wyjątkowo pięknie. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyły na miano uczniów naszej Odblaskowej Szkoły.

     Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki i odblaski. Potem wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

     Uroczystość przygotowały wychowawczynie: Iwona Musiał (kl. I a) oraz Marta Nocoń-Ziaja (kl. I b), a rodzice, dziadkowie i rodzeństwo pierwszoklasistów z zaciekawieniem przyglądali się ich występom.

     Życzymy naszym najmłodszym uczniom radosnego wkroczenia w tajemniczy i fascynujący świat nauki.