DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 października 2013r. w murach naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Do grona świętujących nauczycieli dołączyli emeryci, którzy w naszej szkole są zawsze mile widzianymi gośćmi.  Na zaproszenie Dyrekcji odpowiedzieli także: ks. Proboszcz Wiesław Książko, Przewodnicząca Rady Gminy Wiesława Mitera, sołtys i radny Mieczysław Nytko oraz przedstawiciele Rady Rodziców: Beata Jarmuła i Konrad Paw.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły Krystyna Rosół, która serdecznie powitała wszystkich zebranych.

Część artystyczną przygotowali uczniowie kl. IV b pod kierunkiem wychowawczyni Edyty Bartusiewicz. Wystąpił także chór szkolny oraz zespół fletowy pod batutą Joanny Augustyn – Wróbel. Wszyscy byli zachwyceni występem duetu Joanna Zaucha i Michał Hetman, którzy brawurowo wykonali piosenkę „Dumka na dwa serca”. Salę udekorowała Marzena Miś.

Pani Dyrektor składając nauczycielom serdeczne życzenia i podziękowania za pracę wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły.

Następnie głos zabrali: ks. proboszcz Wiesław Książko oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Beata Jarmuła. W imieniu wszystkich uczniów głos zabrał Przewodniczący Samorządu Szkolnego Jakub Jeleń, który serdecznie podziękował wszystkim nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom szkoły za trud i serce, które wkładają w przekazywanie wiedzy i wychowywanie młodego pokolenia.

Uroczystość zakończył żywiołowy taniec szkolnych cheerleaderek, prowadzonych przez Martę Kornaus, który został nagrodzony gromkimi brawami zebranych.