ODBLASKOWY POCHÓD

10 października 2013r. ulicami Woli Rzędzińskiej przeszedł "Odblaskowy Pochód". Wszyscy uczniowie naszej szkoły w liczbie ponad 250, ubrani w odblaskowe kamizelki wraz dyrekcją szkoły, nauczycielami i strażnikiem bezpiecznej drogi do szkoły wyszli na ulice promować noszenie kamizelek i odblasków.

Dzieci wykonały plakaty i tablice reklamowe, wszyscy machali kolorowymi balonami w barwach świateł sygnalizatorów świetlnych – czerwonymi, żółtymi i zielonymi. Wszyscy skandowali hasła o bezpieczeństwie na drodze. Było głośno, kolorowo, a przede wszystkim odblaskowo. Słysząc hasła Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny, Noś odblaski  itp., mieszkańcy wsi wychodzili przed swoje domy, fotografowali, a kierowcy zwalniali oglądając ten niecodzienny pochód.

Pochodowi towarzyszyła odblaskowa kolumna rowerowa utworzona przez uczniów klasy VIb wraz z wychowawczynią Martą Kornaus.

W ten sposób wszyscy apelowaliśmy o noszenie odblasków. Dzięki odblaskowej kamizelce, opasce na ręce, czy przywieszce na plecaku jest się lepiej widocznym dla kierowców. Podczas jesiennej szarówki może nam to uratować życie.

Odblaskowy pochód to z pewnością jedna z tych akcji, która przez długi czas nie zostanie zapomniana przez dzieci i przyczyni się do wyrabiania nawyku zakładania kamizelek odblaskowych i bezpiecznego zachowania na drodze. Był także znaczącym wydarzeniem medialnym w regionie i niezaprzeczalną promocją idei konkursu „Odblaskowa szkoła”.