MIREK BIENIASZ ODWIEDZIŁ ODBLASKOWYCH UCZNIÓW

W dniu 24 października 2013r. w naszej szkole gościliśmy Mirosława Bieniasza – znanego i utytułowanego kolarza.

Wielu naszych uczniów na co dzień porusza się po drodze rowerem i gdy pozwala na to pogoda dojeżdża nim do szkoły. Stąd też pomysł, aby zaprosić do nas pasjonata kolarstwa – Mirosława Bieniasza. To spotkanie jak najbardziej wpisało się w problematykę podejmowanych przez nas "odblaskowych" działań.

Uczniowie z niecierpliwością czekali na przybycie gościa i powitali go gromkimi oklaskami. Pan Bieniasz opowiedział uczniom o swojej przygodzie z kolarstwem, wytrwałości i treningach. Zaprezentował swój imponujący rower, który każdy mógł zobaczyć z bliska. Nie zabrakło pytań o sukcesy, ilość pucharów, dyplomów i medali, największą prędkość jazdy, najdłuższy dystans, najtrudniejszy wyścig.

Kolarz zwrócił uczniom szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas jazdy. Mówił o konieczności bycia widocznym na drodze, noszenia odzieży z odblaskowymi elementami oraz wyposażeniu roweru w odblaski oraz światła. Uświadomił uczniom, jak ważne jest jeżdżenie w kasku. To kask niejednokrotnie uratował mu życie i zdrowie.

W tym dniu w szkole zorganizowano także Turniej Sprawnościowej Jazdy na Rowerze. Tor przeszkód na przyszkolnym boisku wytyczyły nauczycielki wychowania fizycznego - Agnieszka Łoch i Marta Kornaus. Nie było łatwo go pokonać, ale zawodnicy udowodnili, że potrafią całkiem nieźle jeździć. Tym bardziej, że robili to w odblaskowych kamizelkach. Oby jeżdżąc na rowerze na co dzień, też o nich nie zapominali.

Zwycięzcą została Justyna Kozioł z kl. VIb, przed Piotrem Witkiem z kl. VIb i Piotrem Sobolem z kl. VIa.

Na koniec na torze zaprezentował swoje umiejetności sam Mistrz, ale i jemu nie udało się go pokonać bez błędu.

Gość, który wraz z dyr. szkoły Krystyną Rosół zasiadał w jury wręczył zwycięzcom nagrody oraz czapeczki z logo Bieniasz Team, a każdy uczestnik otrzymał odblaski na koła, światełka i odblaski rowerowe i katalogi.

- Kolarstwo to piękny sport – stwierdzili uczniowie, którzy ustawili się w długiej kolejce po autografy.

W sklepie rowerowym, przy ul. Rydza Śmigłego 7 w Tarnowie można zobaczyć wszystkie trofea zdobyte przez kolarza. A jest co oglądać!

Spotkanie dzieci z Mirosławem Bieniaszem na długo zostanie w ich pamięci. Z pewnością przyczyni się do wzrostu świadomości o zagrożeniach na drodze. To także wspaniała promocja tej dyscypliny sportu. Niejeden chłopak lub dziewczyna będą śnić o rowerze, który przywiózł ze sobą kolarz i być może w przyszłości też staną się pasjonatami kolarstwa, a może i zawodnikami. Jak mówi M. Bieniasz – Na kolarstwo nigdy nie jest za późno!

Dziękujemy za wizytę i życzymy dalszych sukcesów sportowych!