V Gminny Festiwal Kultury Przedszkolnej

W niedzielę 30 września odbył się V Gminny Festiwal Kultury Przedszkolnej pod hasłem "Gala talentów". Uczestniczyło w nim wiele przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z całej naszej gminy. Dzieci prezentowały swoje talenty poprzez śpiew i taniec. Także oba oddziały przedszkolne z naszej szkoły tj. 0a i 0b brały w nim udział.

Klasa 0a pod kierunkiem swojej pani Doroty Szary zaprezentowała się w tańcu "Maszerują dzieci drogą", oraz poprzez indywidualny występ jednej z dziewczynek- Vanessy Cybruch, która zaśpiewała piosenkę. Klasa 0b ze swoją panią Anną Grzegorczyk - Szczerba zaśpiewała piosenkę "Śmieszne grzybki". Dzieci były oceniane przez pięcioosobowe jury, które doceniło uczestników - wszystkim przyznając I miejsce. Dzieci dostały dyplomy, a dla klasy książki edukacyjne m.in. o zwierzętach. Każdy uczestnik imprezy i duży i mały mógł wziąć udział w wielu atrakcjach np. zamek dmuchany, gąsienica, trampolina, kiełbaski, ciasta, loteria fantowa, pokaz strażacki oraz niespodzianka od Wójta Gminy Grzegorza Kozioła, czyli pokazie walk średniowiecznych rycerzy. Imprezę zakończyło rozlosowanie nagród, które wręczał sam Wójt Gminy. Wszyscy uczestnicy imprezy wracali do domu zadowoleni choć trochę zmęczeni, wszak atrakcji było moc.