Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Środa, 2017-12-13

Imieniny: Dalidy, Juliusza

Statystyki

  • Odwiedziny: 477285
  • Do końca roku: 18 dni
  • Do wakacji: 191 dni


Jesteś tutaj: Start / Strona startowa

Strona startowa

 Witamy na stronie internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej

Artykuły

ANDRZEJKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

2017-12-11

DRUGI NUMER GAZETKI SZKONEJ

2017-12-04

Z radością oddajemy do Waszych rąk drugi numer naszego pisemka w tym roku szkolnym. Znajdziecie w nim m.in. artykuł o grach komputerowych, dział sportowy i rubrykę poświęconą twórczości młodych artystów. Dowiecie się, kim był Henry Dunant i jak przygotować prawdziwe amerykańskie naleśniki. Nie zawiodą się też miłośnicy zwierząt i amatorzy łamigłówek, a na szczęściarzy czeka „Niepytajnik”. Zajrzyjcie więc koniecznie do aktualnego numeru!

Czytaj więcej o: DRUGI NUMER GAZETKI SZKONEJ

WYNIKI KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH

2017-12-04

Biblioteka szkolna w związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych zorganizowała trzy konkursy biblioteczne. Ich celem było rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów, promowanie czytelnictwa, rozwijanie kultury czytelniczej i popularyzacja biblioteki w środowisku szkolnym. 

Czytaj więcej o: WYNIKI KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH

SZKOLNE KOŁO PCK

2017-12-04

28 listopada podczas okolicznościowego apelu Pani Dyrektor Joanna Rogowska-Kuta wręczyła legitymacje 22 członkom Szkolnego Koła PCK. Grupa w swej działalności popularyzuje idee humanitaryzmu i niesienia pomocy potrzebującym, włączając się w ten sposób w realizację zadań statutowych PCK.

Czytaj więcej o: SZKOLNE KOŁO PCK

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

2017-12-04

„Moja miejscowość w barwach jesieni”.
W naszej szkole w dniach od 16 października do 10 listopada trwał konkurs fotograficzny przeznaczony dla uczniów klas 4-7. Głównym celem konkursu było rozwijanie pasji i uzdolnień uczniów oraz uwrażliwianie ich na piękno otaczającej nas przyrody. 
28 listopada w czasie uroczystego apelu pani Dyrektor wręczyła zwycięzcom pamiątkowe dyplomy i upominki. 

Czytaj więcej o: WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

PODSUMOWANIE SZKOLNYCH KONKURSÓW

2017-12-04

28 listopada odbył się uroczysty apel podsumowujący konkursy organizowane w naszej szkole. 
Dyplomy i upominki otrzymali uczestnicy dwóch konkursów, które zostały zorganizowane w klasach I-III:
"Bezpieczna droga do szkoły":
I miejsce - klasa II a,
II miejsce - klasa I a,
III miejsce- egzekwo klasa III a i klasa III b.

Czytaj więcej o: PODSUMOWANIE SZKOLNYCH KONKURSÓW

AWANS DZIEWCZĄT DO FINAŁU W TENISIE STOŁOWYM

2017-11-29

Awans do finału powiatowego naszej drużyny! Nasze złota pokonały 4 drużyny ze szkół w Skrzyszowie, Mikołajowicach, Wielkiej Wsi i Woli Radłowskiej. 
Gratulujemy Klaudii i Zuzi i trzymamy mocno kciuki za finał w dniu 1.12.2017 w Zakliczynie!

Czytaj więcej o: AWANS DZIEWCZĄT DO FINAŁU W TENISIE STOŁOWYM

AKCJA GŁOŚNEGO CZYTANIA NAJMŁODSZYM

2017-11-26

 W naszej szkole kontynuowana jest akcja „Głośnego czytania najmłodszym”. Uczennice z klasy VII a w każdy poniedziałek czytają książki dzieciom ze świetlicy szkolnej. Świetliczaki z zaciekawieniem słuchają bajkowych opowieści, zwłaszcza, że dziewczynki przygotowują rekwizyty i kostiumy, z ochotą oglądają kolorowe ilustracje. Akcja prowadzona będzie przez cały rok szkolny.

Czytaj więcej o: AKCJA GŁOŚNEGO CZYTANIA NAJMŁODSZYM

SUKCESY DZIEWCZĄT W PÓŁFINALE W TENISIE POWIATOWYM

2017-11-26

W dniu 24.11.2017 r w Wielkiej Wsi odbył się Półfinał Powiatowy w Tenisie Stołowym Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały: Klaudia Karczmarczyk, która wywalczyła 1 miejsce i awansowała do Finału Powiatowego oraz Zuzanna Łakoma, która po niesamowitej grze zdobyła 9 miejsce. W turnieju wzięło udział 25 zawodniczek. Gratulujemy!
Kierujemy podziękowania do Pana Mariusza Karczmarczyka, który jest zawsze obecny i bardzo zaangażowany w sukcesy córki!

Czytaj więcej o: SUKCESY DZIEWCZĄT W PÓŁFINALE W TENISIE POWIATOWYM

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

2017-11-17

14 listopada uroczyście obchodzono w naszej szkole 99 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej by uczcić ten wyjątkowy dzień. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrała pani dyrektor szkoły, która przywitała wszystkich zebranych gości. Następnie uczniowie klas II, V b i VII b oraz chór szkolny przedstawili inscenizację, w której opowiedzieli o heroicznej walce naszych przodków o odzyskanie wolności. Na koniec wszyscy zebrani odśpiewali dwie patriotyczne pieśni.

Czytaj więcej o: ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

WYCIECZKA DO BOCHNI I NIEPOŁOMIC

2017-11-15

9 i 10 listopada uczniowie klas 5b, 6a i 7b wybrali się na dwudniową wycieczkę do Niepołomic i Bochni. 
W Niepołomicach zwiedzili Zamek oraz Muzeum Fonograficzne, a następnie udali się w kierunku Bochni.tutaj na uczniów czekało również dużo atrakcji. Najpierw zwiedzili Muzeum Motyli, gdzie wysłuchali bardzo ciekawej lekcji przyrodniczej oraz obejrzeli bogate zbiory okazów z całego świata. 

Czytaj więcej o: WYCIECZKA DO BOCHNI I NIEPOŁOMIC

AKCJA "ŚNIADANIE DAJE MOC"

2017-11-13

8 listopada 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień akcji- "Śniadanie Daje Moc". W tym dniu na dzieci czekało bardzo dużo atrakcji: przedstawienie, zagadki, konkursy oraz prezentacja własnoręcznie przygotowanych zdrowych smakołyków. 

 

Czytaj więcej o: AKCJA "ŚNIADANIE DAJE MOC"

GMINNY FINAŁ W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

2017-10-28

Finał gminny odbył się w Koszycach Wielkich. W zawodach uczestniczyło 5 drużyn, które w półfinałach gminnych okazały się najlepsze. 
Chłopcy z naszej szkoły wygrali wszystkie mecze i tylko jeden zremisowali. Wydawało się, że półfinał powiatowy jest na wyciągnięcie ręki, jednak taką samą sytuację miały Koszyce Wielkie i biorąc pod uwagę, że bezpośrednie starcie tych drużyn to remis 1:1, decydował bilans bramek. Niestety nasi uczniowie mieli wynik gorszy o jednego gola, w związku z czym to gospodarze zajęli pierwsze miejsce, przechodząc do półfinałów powiatu.
Ostatecznie jesteśmy wicemistrzami gminy w piłce halowej. Gratulujemy naszej drużynie wspaniałego występu!!!

Czytaj więcej o: GMINNY FINAŁ W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

PÓŁFINAŁ GMINNY W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

2017-10-28

Chłopcy wygrali wszystkie z dwóch meczy, zajmując pierwsze miejsce tym samym przechodząc do finałów. Zwyciężyli ze Szkołą Podstawową nr 2 w Woli Rzędzińskiej 6:1 oraz Jodłówką Wałki 12:2. W obu rozgrywkach mieli zdecydowaną przewagę przez cały mecz.
Dziewczyny podobnie jak chłopcy zajęły pierwsze miejsce w grupie. Wygrały z SP nr 2 w Woli Rzędzińskiej 3:1 oraz zremisowały z Jodłówką Wałki 1:1. Oba mecze były bardzo wyrównane. Gratulujemy!!

Czytaj więcej o: PÓŁFINAŁ GMINNY W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

OGNISKO KLASOWE 1B

2017-10-28

19 października 2017 roku uczniowie klasy 1b wybrali się na dłuższy spacer do lasu. W lesie czekała na nich niespodzianka - ognisko. Było wspaniale - dzieci same piekły kiełbaski i ziemniaki, które smakowały wyśmienicie. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły.

Czytaj więcej o: OGNISKO KLASOWE 1B