Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Sobota, 2018-02-24

Imieniny: Boguty, Bogusza

Statystyki

 • Odwiedziny: 528946
 • Do końca roku: 310 dni
 • Do wakacji: 118 dni


ROK SZKOLNY 2011/2012 CZ. II

 • Międzyszkolny turniej skoku wzwyż

W sobotę, dn. 26.XI.2011. UKS „Tygryski” zorganizował międzyszkolny turniej skoku wzwyż. W zawodach wzięło udział łącznie 53 uczniów klas IV-VI z trzech szkół: z naszej szkoły, ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Woli Rzędzińskiej i z Łękawki.

Uczniów klasyfikowano z podziałem na klasy i płeć. W każdej kategorii uczniowie, którzy zajęli I-VI m. otrzymali dyplomy, za zajęcie I-III m. – otrzymali medale, a za I m. – nagrody ufundowane przez P. Rafała Wodzińskiego.

Wyniki konkursu:


 

- Dziewczęta -

 

- klasy IV

I m. Chudzikiewicz Natalia     – 1,00 m - SP Nr 1 Wola Rzędzińska

II m. Esmund Marta              – 0,90 m - SP Nr 1 Wola Rzędzińska

III. m. Kozioł Justyna             – 0,80 m - SP Nr 1 Wola Rzędzińska

 

- klasy V

I m. Olszówka Katarzyna       – 1,05 m - SP Nr 1 Wola Rzędzińska

II m. Stano Klaudia               – 1,03 m - SP Nr 1 Wola Rzędzińska

III m. Ciochoń Weronika        – 1,00 m - SP Nr 1 Wola Rzędzińska

 

 - kl. VI

I m. Wierzbicka Patrycja        – 1,20 m - SP Łękawka

II m. Nowak Wiktoria            – 1,15 m - SP Łękawka

III m. Kowalska Kamila          – 1,10 m – SP Wola Rzędzińska

 

 

- Chłopcy -


- kl. IV

I m. Witek Piotr                      - 1,07 m – SP Nr 1 Wola Rzędzińska

II m. Bryg Grzegorz                - 1,07 m – SP Nr 1 Wola Rzędzińska

III m. Sak Maksymilian           - 1,05 m – SP Nr 2 Wola Rzędzińska


- kl. V

I m. Zaucha Patryk                  - 1,18 m – SP Nr 1 Wola Rzędzińska

II m. Bania Dawid                   - 1,10 m – SP Nr 2 Wola Rzędzińska

III m. Chwistek Kamil              - 1,10 m – SP Nr 1 Wola Rzędzińska

 

- kl. VI

I m. Sępek Bartłomiej             - 1,23 m  -  SP Nr 1 Wola Rzędzińska

II m. Witek Karol                    - 1,18 m  -  SP Nr 1 Wola Rzędzińska

III m. Łaskawski Adam            - 1,10 m  -  SP Nr 1 Wola Rzędzińska

 

 

 

Żaden z uczestników sobotnich zawodów sportowych nie odszedł z pustą ręką. Wszyscy uczestnicy konkursu losowali nagrody pocieszenia ufundowane przez firmy: „Filtron” i „Taw-Kor”. Rywalizacja sportowa przyniosła uczestnikom wiele pozytywnych emocji. Do zmagań z wysokością młodych sportowców zagrzewały swymi występami szkolne cheerleaderki oraz zgromadzeni kibice.

 

Zawody sportowe zorganizowały p. A. Łoch i p. M. Kornaus we współpracy z p. C. Czarnik, M. Kruk i p. M. Nytko.
 • II m. w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej

Dnia 29.XI.2011 r. w Szkole Podstawowej w Zgłobicach odbył się II Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej. W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych, uczennica kl. V b naszej szkoły – Emilia Kornaus – zajęła II miejsce. Emilka pięknie zaśpiewała „Rotę”. Towarzyszył jej akompaniament fletów, na których grały: uczennica kl. VI b – Dominika Kornaus – flet tenorowy oraz uczennica kl. V b – Karolina Tarasek – flet sopranowy.Do konkursu uczennice przygotowywała nauczycielka muzyki – p. Joanna Augustyn – Wróbel. • Góra Grosza 2011

Na przełomie listopada i grudnia trwała w naszej szkole po raz kolejny zbiórka pieniędzy na "Górę Grosza". Akcję tę już po raz 12 organizowało Towarzystwo "NASZ DOM". Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych czy rodzin zastępczych. Przeprowadzeniem akcji w klasach zajęła się pani Alicja Wawrzon wraz z uczniami z Samorządu Szkolnego.

Jak zwykle mogliśmy liczyć na ofiarność naszych uczniów. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym nasza "góra grosza" z dnia na dzień się powiększała! Ostateczny wynik jest następujący:

ZEBRALIŚMY:   653,44

0,01zł – 6178 szt.      61,78zł

0,02zł – 3093 szt.     61,86zł

0,05zł – 2 224szt.   111,20zł

0,10zł -    863szt.    86,30zł

0,20zł -   434szt.      86,80zł

0,50zł -  165 szt.     82,50zł

1,00zł -    77szt.      77,00zł

2,00zł -    23szt.      46,00zł

5,00zł -     8szt.       40,00zł 

Wyniki w poszczególnych klasach:

Klasa VIa:104,57 średnio 4,35 na ucznia

Klasa Vb:86,02 średnio 3,44 zł na ucznia

Dyskoteka andrzejkowa : 85,70 zł

Klasa IV b: 46,55zł średnio 2,90 zł na ucznia

Klasa IIb: 45,29zł  średnio 2,80 na ucznia

Klasa IV a:30,04 zł średnio 1,87 zł na ucznia

Klasa Ib:44,53 zł średnio 1,85 zł na ucznia

Klasa 0b : 41,94zł średnio 1,74zł na ucznia

Klasa IIIa:26,24 zł średnio 1,64 zł na ucznia

Klasa IIIa: 39,22 zł średnio 1,56zł na ucznia

Klasa Va: 28,89 zł średnio 1,15zł na ucznia

Klasa VIb: 20,23 zł średnio 1,12 zł na ucznia

Klasa IIIb :21,10 zł średnio 0,84zł na ucznia

Klasa Ia:18,06 zł średnio 0,75 zł na ucznia


 • W szkole był Święty Mikołaj!

Dn. 6.XII. w szkole zorganizowaliśmy okolicznościowy apel. Bowiem w tym dniu dzieci odwiedza Św. Mikołaj. Jego wizyta poprzedzona została wystawieniem baśni „O dwunastu miesiącach”, bardzo starannie przygotowanej przez uczniów klasy II a pod kierunkiem wychowawczyni – P. Marty Nocoń-Ziaja.

Święty Mikołaj  obdarował słodkimi upominkami wszystkich członków społeczności szkolnej. Radości było wiele!
 • We wtorek 20 grudnia 2011 odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie klasy 3 a przedstawili  jasełka, a chór przy akomaniamentach zespołu instrumentalnego śpiewał piękne kolędy i pastorałki. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i dzieci w krakowskich strojach. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od miesiąca, uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, tym bardziej, że poza nauką tekstu, dzieci uczyły się też śpiewać, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem p. Małgorzaty Bryg-Ciochoń wychowawczyni klasy 3a oraz p. Joanny Augustyn-Wróbel nauczyciela muzyki. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem, podbiły serca publiczności. • Spotkanie opłatkowe w naszej szkole

15 stycznia w niedzielę  w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej odbyło się spotkanie opłatkowe w którym wzięło udział prawie dwustu najstarszych mieszkańców wolańskiego  sołectwa nr 1. Opłatek rozpoczął się w samo południe mszą świętą odprawioną w miejscowym kościele parafialnym. Bezpośrednio po jej zakończeniu uczestnicy spotkania przeszli do budynku szkoły, w której przywitały ich dźwięki ludowej kapeli. Natomiast w sali gimnastycznej wolańskich seniorów i zaproszonych gości powitała dyrektor Krystyna Rosół, zapraszając obecnych do obejrzenia przedstawienia jasełkowego przygotowanego przez trzecioklasistów oraz wysłuchania kolęd w wykonaniu chóru i zespołu instrumentalnego. Seniorzy ze wzruszeniem obejrzeli historię o sierotach, które chciały pójść do żłóbka, by złożyć hołd Jezusowi oraz włączali się w śpiew kolęd.

W spotkaniu wziął udział wójt Grzegorz Kozioł, poseł Józef Rojek, ks Wiesław Książko, zastępcy wójta Elżbieta Chrząszcz i Sławomir Wojtasik, Przewodnicząca Rady Gminy Wiesława Mitera oraz radny-sołtys Mieczysław Nytko.
 • Teatrzyk "Wielkie sprawy małej żaby"

Dnia 17 stycznia 2012 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość  obejrzenia  teatrzyku lalkowego pt. ,,Wielkie sprawy małej żaby"  Występ miał miejsce na terenie szkoły. Spotkanie było świetną, wesołą zabawą dla dzieci, a także możliwością podziwiania i obserwowania aktorów  przy pracy i tego, jak tworzy się przedstawienie teatralne.

Akcja bajki rozgrywa się na leśnej polanie oraz nad rzeką. W przedstawieniu bierze udział 9 postaci: Żaba, Krokodyl, Smok Zygmunt, Smok Antoni i Smok Wincenty oraz Makrauhenia, Agatka, Kura i Lekkoduch. Celem sztuki jest kształtowanie: właściwego stosunku do przyrody, umiejętności życia w przyjaźni, tolerancji wobec odmiennych osobowości i wyglądu. Na uwagę zasługują: bogate treści dydaktyczne, piękne dekoracje i duże oryginalne kukiełki, profesjonalna oprawa muzyczna, możliwość wzięcia czynnego udziału dzieci w spektaklu. • Szkolna zabawa choinkowa

18 stycznia 2012 r  w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa dla klas 4-6. Większa część uczniów przygotowała ciekawe stroje i kostiumy na tą okazję. Samorząd uczniowski przeprowadził konkurs na najciekawsze przebranie. Oceniana była również prezentacja stroju i wkład włożony w jego wykonanie. Zwycięscy otrzymali ciekawe nagrody. Na stołówce szkolnej został również zorganizowany poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.  Wszyscy bawili się wyśmienicie, przy dobrej muzyce oczywiście. • Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to w naszej szkole wielkie wydarzenie. W tym dniu dzieci zaprosiły do szkoły swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenk. Swoimi występami  dzieci  mogły podziękować babciom i dziadkom za troskę o nie. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następnie wnuki złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty swoim babciom i dziadkom.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

 

 

 • Drugie miejsce w XIV Gminnym Przeglądzie Grup Kolędniczych i Jasełkowych

W sobotę, 28 stycznia w Szkole Podstawowej w Łękawce wystąpiły przed jury i licznie zgromadzoną publicznością grupy kolędnicze i jasełkowe z gminnych szkół i przedszkoli. Występy kolędników oceniali: Joanna Augustyn Wróbel – nauczycielka muzyki, Anita Ruszel – malarka i ilustratorka oraz Adam Ryba – kierownik gminnej biblioteki.W drugiej grupie (uczniowie z klas 1-3) uczniowie naszej szkoły zdobyli drugie miejsce. Uczniowie klasy 3 a wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Bryg-Ciochoń bardzo długo przygotowywali się do występu ale wysiłek się opłacił.

 • Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych

Zgodnie z wieloletnim zwyczajem, nasza szkoła wraz z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej zorganizowała Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Szopki wykonywali indywidualnie lub zespołowo uczniowie klas czwartych pod kierunkiem nauczycielki techniki - p. Iwony Musiał. Regulamin konkursu dopuszczał współudział rodziny w budowaniu szopki.

Na konkurs przygotowano 22 szopki. W wykonanie każdej z nich włożono wiele serca. Niektóre wyróżniały się osobliwym kunsztem i pomysłowością.
Dnia 17.I.2012 r. wszystkie szopki oceniała komisja w składzie:
Barbara Cygan – wiceprezes PO Akcji Katolickiej
Krystyna Rosół – dyrektor szkoły
Grażyna Grzegorczyk – wicedyrektor
Iwona Musiał – nauczyciel techniki.

Wyniki konkursu:

I m. Paulina Turaj i Natalia Chudzikiewicz z kl. IV b – praca zespołowa
III m. Jakub Jeleń – kl. IV b
IV m. Piotr Witek – kl. IV b
V m. Marta Esmund – kl. IV b

Wyróżnienia:
1.    Paweł Hajdo – kl. IV a
2.    Bartosz Paw – kl. IV a
3.    Weronika Mazur – kl. IV a
4.    Weronika Czarnik – kl. IV b
5.    Kamila Gancarz – kl. IV b
6.    Kamil Giebał – kl. IV b
7.    Michał Hetman – kl. IV b
8.    Justyna Kozioł – kl. IV b
9.    Julia Stańczyk – kl. IV b
Wręczenia nagród i dyplomów dokonali:   Ks. mgr lic.  Asystent Kościelny AK Diecezji Tarnowskiej - Jan Bartoszek oraz   Prezes PO Akcji Katolickiej - P. Janusz Górecki  w czasie okolicznościowego, ogólnoszkolnego apelu w dniu 31.01.2012 r. Piękne, pamiątkowe dyplomy, przygotowane przez Prezesa PO Akcji Katolickiej P. Janusza Góreckiego oraz czekolady otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu. Uczniowie, którzy zdobyli w konkursie od pierwszego do piątego miejsca oraz wyróżnieni otrzymali w nagrodę cenne, albumowe wydania książkowe wraz z innymi upominkami.
O wszystkie nagrody, upominki zatroszczył się Prezes PO akcji Katolickiej P. Janusz Górecki, któremu szkoła serdecznie dziękuje za dotychczasową wzorową współpracę.

 • Mistrzostwa Gminy Tarnów w Tenisie Stołowym

W styczniu miały miejsce w naszej szkole dwie imprezy sportowe:

 - 10 stycznia Mistrzostwa Gminy w Indywidualnym Tenisie Stołowym, w których startowało 17 dziewcząt i 21 chłopców ( 4 najlepszych zawodników awansowało do Półfinałów Powiatowych)

 - 11 stycznia Mistrzostwa Gminy Tarnów w Drużynowym Tenisie Stołowym, w którym wzięło udział 8 drużyn dziewcząt i 10 drużyn chłopców ( pierwsze miejsce awansowało do Półfinałów Powiatowych)

Wyniki zawodów indywidualnych:


DZIEWCZĘTA:
1 miejsce Derus Agnieszka – SP nr1 Wola Rzędzińska
2 miejsce  Stec Aleksandra – SP nr1 Wola Rzędzińska
3 miejsce Kornaus Emilia – SP nr1 Wola Rzędzińska
4 miejsce Kowalska Kamila – SP nr1 Wola Rzędzińska
5 miejsce Janik Martyna – SP nr1 Wola Rzędzińska
6 miejsce Mądrzak Agata – SP nr1 Wola Rzędzińska


CHŁOPCY:
1 miejsce Pióro Eryk – SP Poręba Radlna
2 miejsce Ciurej Radosław – SP Poręba Radlna
3 miejsce Jurkiewicz Rafał – SP Poręba Radlna
4 miejsce Wrona Radosław – SP Poręba Radlna
5 miejsce Łaskawski Adam – SP nr1 Wola Rzędzińska

 

Wyniki zawodów drużynowych:


DZIEWCZĘTA:
1 miejsce A. Derus i A. Stec – SP nr 1 Wola Rzędzińska
2 miejsce E. Kornaus i K. Kowalska – SP nr 1 Wola Rzędzińska
3 miejsce M. Janki i A. Mądrzak – SP nr 1 Wola Rzędzińska


CHŁOPCY:
1 miejsce E. Pióro i R. Ciurej – SP Poręba Radlna
2 miejsce R. Jaśkiewicz i S. Jaśkiewicz – SP Poręba Radlna
3 miejsce A. Łaskawski i K. Witek – SP nr 1 Wola Rzędzińska

 • Patryk Zaucha - najpopularniejszym sportowcem regionu w roku 2011

Głosami kibiców - Czytelników "Gazety Krakowskiej" najpopularniejszym sportowcem regionu roku 2011 został uprawiający kung-fu junior Patryk Zaucha - uczeń naszej szkoły.


 • Mistrzostwa Gminy Tarnów w mini piłce siatkowej dziewcząt

5 marca 2012 r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy Tarnów w mini piłce siatkowej dziewcząt. Uczennice naszej szkoły wywalczyły pierwsze miejsce. Skład zwycięskiej drużyny: A. Derus, A. Stec, P. Czarnik, M. Nowak, M. Janik, K. Kowalska, D. Korus, N. Brożek, W. Ciochoń.

Wyniki:

1 miejsce: SP nr 1 w Woli Rzędzińskiej,

2 miejsce: SP w Zgłobicach,

3 miejsce: SP w Łękawce.

 • Mistrzostwa Gminy Tarnów w mini piłce siatkowej chłopców

6 marca w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy Tarnów w minipiłce siatkowej chłopców. Drużyna chłopców z naszej szkoły zdobyła pierwsze miejsce. Skład drużyny: B. Sępek, S. Brożek, P. Zaucha, K. Tutaj, M. Zych, A. Ciochoń, G. Tyński, K. Korus, A. Witek, H. Szyba, S. Zmarzły.

Wyniki:

1 miejsce: SP nr 1 Wola Rzędzińska,

2 miejsce: SP Koszyce Małe,

3 miejsce: SP Jodłówka-Wałki.

 • Warsztaty etnograficzne pod hasłem: „Pisanka Wielkanocna"

Dnia 12.03. w naszej szkole odbyły się warsztaty etnograficzne pod hasłem: „Pisanka Wielkanocna”.

Warsztaty zostały zorganizowane z inicjatywy przewodniczącej miejscowego KGW  P. Wandy Łachut. W warsztatach wzięli udział uczniowie klas czwartek wraz ze swymi nauczycielami, oraz przedstawicielami KGW wraz z Panią przewodniczącą.

Warsztaty prowadziła P. Dorota Fidowicz – twórca ludowy.

 • Warsztaty etnograficzne – część II.

W dn. 19.03.2012 w naszej szkole odbyła się druga część warsztatów etnograficznych, poświęcona wykonaniu palm. Podobnie jak tydzień wcześniej w warsztatach wzięli udział uczniowie klas czwartych wraz z nauczycielami oraz przedstawicielki miejscowego KGW. Warsztaty prowadziły: etnograf– p. Urszula Gieroń oraz twórca ludowy – p. Dorota Fidowicz.

Pani etnograf pokazała uczniom zbiory pięknych pisanek oraz palmy. Na tablicy interaktywnej zaprezentowała zdjęcia przepięknych pisanek i palm przygotowanych na coroczny konkurs organizowany przez Muzeum Etnograficzne w Tarnowie. Wszyscy uczniowie z ogromnym zapałem wykonywali swoje palmy. Uroczyste zakończenie dwudniowych warsztatów odbyło się przy świątecznie nakrytym stole w stołówce szkolnej. Bardzo smaczne wielkanocne potrawy – żurek z jajkiem i kiełbasą, wielkanocne ciasto – przygotowały Panie z KGW.

Dyrektor Szkoły Krystyna Rosół wręczyła uczniom nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

W konkursie na najpiękniejszą pisankę otrzymali je:

- Natalia Chudzikiewicz  - kl. IV b

- Stefania Kotalma  - kl. IV a

- Justyna Kozioł  - kl. IV b

- Paulina Stachura - kl. IV b

- Joanna Zaucha - kl. IV a

W konkursie na najpiękniejszą palmę nagrody otrzymali:

- Grzegorz Bryg i Eryk Początko z kl. IV a – praca wspólna

- Natalia Chudzikiewicz - kl. IV b

- Justyna Kozioł - kl. IV b

- Julia Stańczyk  - kl. IV b

- Joanna Zaucha - kl. IV a

Ponieważ każdy uczeń swą pracę wykonywał z wielkim zaangażowaniem, wszyscy pozostali uczniowie otrzymali nagrody pocieszenia – długopisy.

Dyrektor szkoły serdecznie dziękuje Kołu Gospodyń Wiejskich z naszej miejscowości a szczególnie Pani Przewodniczącej Wandzie Łachut za zorganizowanie tych warsztatów dla naszych uczniów.

 • Teatr Kometa w naszej szkole

22 marca w naszej szkole gościliśmy teatr „Kometa” z Krakowa. Aktorzy przedstawili dwa przedstawienia.  Klasy starsze obejrzały spektakl  pt. „Prawo ucznia” .  Została poruszona tematyka agresji, przemocy, wymuszeń w szkłach, znęcania psychicznego i fizycznego nad słabszymi uczniami. Mamy nadzieję, że uczniowie wyciągnęli odpowiednie wnioski.

Dla klas I – III zostało zaprezentowane  barwne  przedstawienie  pt: “Królewna zamieniona w żabę ”. Aktorzy wykorzystując kolorowe stroje, liczne rekwizyty, piękne dekoracje nawiązali bezpośredni kontakt z dziećmi i sprawili, że spektakl przyniósł wiele radości i pozostawił niezapomniane wrażenie. Przy okazji postacie z bajek nauczyły, że zawsze lepiej być grzecznym i posłusznym.

 • Apel wielkanocny

Dnia 4 kwietni 2012 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Przygotowali go uczniowie z klasy V b pod kierunkiem wychowawczyni pani Edyty Bartusiewicz. Celem przedstawienia było przybliżenie zwyczajów i tradycji wielkanocnych. Towarzyszyły temu piosenki wiosenno - wielkanocne. Uczniowie w pięknych kolorowych strojach wprowadzili nas w wiosenny i świąteczny nastrój.

 • Pierwsze  miejsce dla Dominiki Korus w VII Gminnym Konkursie poświęconym Janowi Pawłowi II

Już po raz siódmy w Gminie Tarnów zorganizowany został Gminny Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej w Błoniu w poniedziałek, 12 marca, zaś jego uroczysty finał miał miejsce w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Tarnów w kolejny poniedziałek, 19 marca.

Jego celem było przybliżenie postaci wielkiego Rodaka, a w szczególności nauczania i myśli. Wzięły w nim udział dzieci z terenu Gminy Tarnów, a zorganizowały go: Szkoła Podstawowa w Błoniu oraz Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów. Honorowy patronat objęli: Biskup Administrator Diecezji Tarnowskiej Wiesław Lechowicz oraz Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Konkurs tradycyjnie rozgrywano w trzech kategoriach: konkurs wiedzy, plastyczny i literacki. W tym ostatnim uczniowie zmierzyli się z tematem: Rozwiń myśl Jana Pawła II zawartą w słowach skierowanych do młodzieży: „Wy jesteście nadzieją Kościoła. Wy jesteście moją nadzieją.” Jury w składzie: Elżbieta Chrząszcz – zastępca Wójta Gminy Tarnów, ks. Wiesław Czaja – proboszcz parafii Błonie oraz Adam Ryba – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Zgłobicach, nagrodziło pierwszym miejscem uczennicę naszej szkoły Dominikę Korus.

 • 3 Maj

30 kwietnia uczciliśmy w naszej szkole 221 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez panią od języka polskiego Agnieszkę Skopińską – Kozioł i panią od muzyki Joannę Augustyn – Wróbel. W podniosłej atmosferze uczniowie prezentowali najważniejsze informacje o tym wydarzeniu, recytowali patriotyczne wiersze, śpiewali pieśni przy akompaniamencie zespołu instrumentalnego. Wśród wykonawców pieśni byli: Joanna Zucha, Emilia Kornaus i Karolina Tarasek.

 • Wizyta Teatru - Tomcio

8 maja 2012 r. gościliśmy w naszej szkole Teatr „Tomcio” z Nowego Sącza. Zaprezentował on spektakl kukiełkowy pt. „Przyjaciele”. Bohaterami przedstawienia były zwierzęta porzucone przez swoich opiekunów. Pomimo wielu przykrości jakich doznały, potrafiły darzyć siebie uczuciem miłości, pomagać ludziom, a nawet wybaczyć złe traktowanie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy bohaterów, zapamiętały też przesłanie stwierdzające fakt, że zwierzęta są najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka.

 • Dzień Zwycięstwa

8 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji 67 rocznicy zakończenia II wojny świtowej. Akademię przygotowali uczniowie klasy IVa wraz z wychowawczynią Panią Agnieszką Jamka. Podczas akademii uczniowie szkoły uczcili pamięć i oddali hołd wszystkim Polakom, którzy walczyli o wyzwolenie Ojczyzny i przyczynili się do zwycięstwa. 8 maja wspominamy również patronkę naszej szkoły Helenę Marusarz, która w czasie II wojny światowej była kuirierką. Podczas jednego z przejść schwytana na słowackiej granicy i wydana Niemcom. Torturowana wielokrotnie, nie zdradziła żadnej z tajnych informacji. 12 września 1941 r. rozstrzelano ją w Pogurskiej Woli koło Tarnowa. Miała 23 lata. Helena Marusarz to bohaterka i wspaniała narciarka.

 • VIII Gminny Konkurs Czytelniczy

10 maja 2012 r odbył się w naszej szkole VIII Gminny Konkurs Czytelniczy pt. „Świat niezapomnianych obrazów z dzieciństwa, niezwykłych przyjaźni i tajemniczych wydarzeń w literaturze dziecięcej i młodzieżowej”. Konkurs został zorganizowany przez  Wójta Gminy Tarnów, Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów oraz Publiczną Szkołę Podstawową Nr 1 im. H. Marusarz w Woli Rzędzińskiej.

Cele konkursu:

- inspirowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów,

- wyrabianie predyspozycji skłaniających  do czytania w wolnym  czasie,

- rozwijanie kultury czytelniczej,

- kształtowanie umiejętności w dokonywaniu właściwego wyboru książki,

- zapoznanie uczniów z twórczością wybranych pisarzy polskich i europejskich,

- poszerzanie wiedzy z zakresu literatury i zagadnień otaczającego świata.

 

W konkursie wzięło udział 28 uczniów z 10 szkół podstawowych z terenu Gminy Tarnów. Uczestnikami konkursu byli uczniowie kl. IV-VI wytypowani w etapie szkolnym.

Konkurs miał formę testu sprawdzającego znajomość treści i problematyki 8 książek wyszczególnionych w regulaminie konkursu. Można było zdobyć maksymalnie 60 p. 

I miejsce zdobyli: Michał Sroka – Szkoła Podstawowa Koszyce Wielkie i Wiktoria Chaim – Szkoła Podstawowa  Poręba Radlna, na II miejscu oprócz naszego ucznia Dawida Hamernika znalazła się Katarzyna Garstka ze Szkoły Podstawowej w Zgłobicach, III miejsce zdobyła Weronika Szperka ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie.

 

Szkolny konkurs czytelniczy odbył się 25.05.2012 r. i wzięło w nim udział 15 uczniów.

Do VIII Konkursu Gminnego zakwalifikowali się uczniowie:

- Piotr Sobol – I m.,

- Dawid Łazarek – II m.,

- Dawid Hamernik – III m.

Wręczenie dyplomów i nagród przez Dyrektora Szkoły odbędzie się podczas uroczystości Dnia Dziecka. Zarówno konkurs szkolny jak i gminny opracowany został przez nauczyciela – bibliotekarza tutejszej szkoły – p. mgr Barbarę Drwal.

W dniu 14.05.2012 r. w Urzędzie Gminy Tarnów odbyło się spotkanie laureatów VIII Gminnego Konkursu Czytelniczego z Wójtem Gminy Tarnów. Uczniowie, którzy zajęli I, II i III m. otrzymali nagrody książkowe i słodycze, dla pozostałych uczestników konkursu przekazano upominki i dyplomiki.

Dyrektor Szkoły K. Rosół podziękowała wszystkim uczniom za udział w konkursie, a Panu Wójtowi za ufundowane nagrody oraz ich wręczenie. Wyraziła zadowolenie, że konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów i szkół.

 • Konkurs ortograficzny

W roku szkolnym 2011/2012 w naszej szkole odbył się I etap - szkolny Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas I-III. Do II etapu - gminnego zakwalifikowało się troje uczniów: Aleksandra Wzorek, Joanna Kozioł z klasy III a i Wiktor Marszałek z klasy III b. Etap gminny odbył się 30 marca 2012 roku w PSP w Zgłobicach. Jego zwycięscą został Wiktor Marszałek z klasy III b z Woli Rzędzińskiej. Finał Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego odbył się 9 maja 2012 roku w Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej. W klasyfikacji ogólnej Wiktor zajął dalsze miejsce.

 • Wycieczka szkolna klas pierwszych

24.05.2012 r. klasy Ia i Ib były na wycieczce w Muzeum Lalek w Pilźnie. Podczas pobytu dzieci zwiedziły muzeum, w którym zgromadzono lalki z różnych stron świata, oglądały lalki sprzed kilkudziesięciu lat, poznały ich rodzaje. W trakcie warsztatów wykonały piękne kwiaty, które wręczyły mamom z okazji Dnia Matki. Później smakowały lody i zwiedziły skansen, z postaciami z bajek.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przed pomnikiem Heleny Marusarz, patronki naszej szkoły. Tam dzieci zapaliły znicz i minutą ciszy oddały hołd poległym w czasie II wojny światowej.

Wycieczka była udana i na długo zostanie w pamięci pierwszoklasistów.

 • Dzień Mamy i Taty

25.05. 2012 r. uczniowie kl. Ib przygotowali spotkanie z okazjii Dnia Matki i Ojca. Zaprosili na nie swoich rodziców. Przedstawili montaż słowno - muzyczny, a na koniec zatańczyli trojaka. Na koniec wręczyli upominki zrobione własnoręcznie. Póżniej zaprosili rodziców na coś słodkiego.

 •  EKOTEST

W  kwietniu  dwudziestu trzech uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKOTEST. Do konkursu tego przystąpiło w kraju 19.326 uczniów.

Konkurs został przeprowadzony z podziałem na trzy kategorie wiekowe:

- klasy 3-4 szkoły podstawowej

- klasy 5-6 szkoły podstawowej

- klasy 1-3 gimnazjum.

Do każdej kategorii wiekowej przygotowano inny zestaw pytań, ponadto każda kategoria wiekowa została oddzielnie oceniona. Maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosiła 60. Średnia liczba zdobytych punktów w kraju wynosiła 33,07.

W kategorii klas III - IV wynik powyżej średniej krajowej uzyskali uczniowie:

- Jakub Jeleń – IV a (47 p.)-XIV m. w kraju,

- Joanna Zaucha -IV a (45 p.) – XVI m. w kraju,

- Paweł Hajdo -IV a (44 p.) – XVII m. w kraju,

- Kamil Giebał -IV b (42 p.) – XIX m. w kraju,

- Paulina Turaj -IV b (42 p.) – XIX m. w kraju,

- Michał Hetman -IV b (39 p.) – XXII m. w kraju.

W kategorii klas V-VI wynik powyżej średniej krajowej uzyskali uczniowie:

- Maciej Czwakiel -Va – 40 p. – XXI m. w kraju,

- Adam Podoluch -VI b– 37 p. – XXIV m. w kraju,

- Dominika Korus- VI b – 36 p. - XXV m. w kraju,

- Agata Mądrzak -VI a – 36 p. XXV m. w kraju.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy a najlepsi – drobne upominki.

 • Uroczystości, które odbyły się w miesiącu maju i czerwcu w oddziale przedszkolnym  0a prowadzonym przez p. Dorotę Szary

Dnia 25 maja 2012 roku dzieci przedstawiły montaż słowno muzyczny pt.: "Mamo, tato - kocham Was", a także wręczyły rodzicom samodzielnie wykonane upominki.

Z okazji Dnia Dziecka rodzice wspólnie zwychowawcą zorganizowali wycieczkę do Bartnika Sądeckiego w Stróżach. Dzieci zwiedziły gospodarstwo pasieczne, mini zoo, miały okazję przejechać się na kucyku oraz uczestniczyć w warsztatach, podczas których samodzielnie wykonały świeczki z wosku pszczelego. Wszystkie dzieci przeżyły wielką przygodę z małą pszczołą i każdemu polecają odwiedziny tego wyjątkowego miejsca.

Ostatnią wielką uroczystością był piknik rodzinny 3 czerwca 2012 roku podczas którego dzieci wystąpiły publicznie z programem "Mamo, tato - kocham Was". Dzieci zostały nagrodzone brawami przez licznie zgromadzonych rodziców i przybyłych gości.

 • Wycieczka klas czwartych do Krakowa

4 czerwca uczniowie klas czwartych wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęli od urokliwego Wawelu. Odwiedzili Groby Królewskie i zasłużonych Polaków, grób tragicznie zmarłych Lecha i Marii Kaczyńskich, wieżę z Dzwonem Zygmunta, Muzeum Katedralne na Wawelu. Odwiedzili Groby Królewskie i zasłużonych Polaków, grób tragicznie zmarłych Lecha i Marii Kaczyńskich, wieżę z Dzwonem Zygmunta, Muzeum Katedralne na Wawelu.  Na krakowskim rynku podziwiali urok tego przepięknego średniowiecznego miasta. Uczniowie wysłuchali hejnał Mariacki a następnie weszli do kościoła Mariackiego, aby zobaczyć ołtarz Wita Stwosza. Podczas spaceru z panią przewodnik uczniowie mogli poznać codzienne życie ludzi w czasach średniowiecza oraz wysłuchać wielu ciekawych legend i opowiadań. Czwartoklasiści zrobili zdjęcie pod słynnym "Oknem papieskim". Na koniec odwiedzili Smoka Wawelskiego.

 •  Wycieczka klas szóstych do Zakopanego

W dniach 29 i 30 maja 2012r uczniowie klas szóstych odbyli wycieczkę do Zakopanego i Doliny Chochołowskiej. Podczas zwiedzania zabytków zakopiańskich, uczniowie odwiedzili cmentarz na Pęksowym Brzysku i złożyli kwiaty oraz zapalili znicze na grobie patronki szkoły Heleny Marusarz.

 • Wycieczka klasy II a do Dębna
Dnia 1 czerwca 2012 r. z okazji Dnia Dziecka klasa II a wybrała się na wycieczkę do Dębna. Dzieci zwiedzały komnaty zamku oraz uczestniczyły w warsztatach plenerowych. Były to warsztaty plastyczne, sprawnościowe i muzyczne. Miały możliwość uczestnictwa w doświadczeniach chemicznych prowadzonych przez studentów wydziału chemicznego oraz wybijały monety. Dzień spędziły bardzo wesoło na zabawach i grach zespołowych. Dodatkową atrakcją wyjazdu była możliwość przebrania się w stroje z epoki. Dziewczynki przebrały się za damy dworu, zaś chłopcy za rycerzy. Mieliśmy też chłopca, który przebrał się za króla Maciusia I.
 • XIII  FESTYN   RODZINNY  W  WOLI  RZĘDZIŃSKIEJ

W niedzielę, dn. 3.VI.br na boisku Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Marusarz w Woli Rzędzińskiej odbył się kolejny, już trzynasty Festyn Rodzinny. Jego organizatorami byli: nasza szkoła podstawowa, Oddział Parafialny Akcji Katolickiej oraz Samorząd Gminy Tarnów. Festyn zorganizowany został z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca.

Impreza rozpoczęła się od wczesnych godzin popołudniowych i trwała do zmroku. Jej program był bardzo bogaty. Zawierał przegląd dorobku artystycznego z całego niemal roku szkolnego. Dla swych rodziców z ciekawym programem artystycznym, pięknie wystąpiły kolejno: dzieci z obu oddziałów przedszkolnych pod kierunkiem wychowawczyń -p. Doroty Szary oraz p. Anny Grzegorczyk-Szczerby, obie klasy pierwsze przygotowane przez nauczycielki – p. Celinę Czarnik oraz p. Annę Krzyżak; klasa II b i III b z programem przygotowanym przez nauczycielki p. Iwonę Musiał i p. Agnieszkę Wojtas.

Klasa II a przygotowała piękny program artystyczny: „Za trud Twój dziękuję Ci mamo” – dedykowany wszystkim mamom oraz inscenizację „Baśń o królewnie Śnieżce” dedykowaną wszystkim dzieciom. Klasa Va pod kierunkiem nauczycielki j. polskiego - p. Marii Skowron, przygotowała ciekawą inscenizację pt.:  ”Ojciec Wirgiliusz”. Natomiast klasa VI a pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza – p. Barbary Drwal przygotowała dwie ciekawe inscenizacje: „O królu Psuju” wg opowiadania M. Strzałkowskiej oraz „Bajkę” wg XIX wiecznej baśni H. Sienkiewicza. Obie inscenizacje zawierały bogate wartości wychowawcze. Wszystkie występy uczniów były bardzo starannie przygotowane. Zatroszczono się o ciekawą scenografię, rekwizyty i piękne stroje. Powyższe występy przeplatane były tańcami szkolnych cheerleaderek: grupy młodszej – z kl. I, II  i III prowadzonej przez wychowawczynię świetlicy szkolnej – p. Joannę Rogowską-Kuta oraz grupy starszej, prowadzonej przez nauczycielkę – p. Martę Kornaus. Na podkreślenie zasługują nie tylko pięknie opracowane wszystkie układy taneczne ale także ujednolicone, ciekawe stroje szkolnych tancerek sportowych.

Ogromnym powodzeniem cieszył się indywidualny konkurs piosenek do którego wielu uczniów – zwłaszcza z kl. III a ale i nie tylko, przygotowało się bardzo starannie. Nie brakowało też chętnych do rodzinnego konkursu sprawnościowego – rzut piłką do kosza, a także do rodzinnego konkursu wiedzy – o bł. Ojcu Św. Janie Pawle II.

Wszystkie konkursy kończone były wręczeniem atrakcyjnych nagród. W tej radosnej imprezie brały udział całe rodziny – dzieci, rodzice i dziadkowie. Były też tańce i wspólna zabawa. Czas umilały piękne piosenki i melodie, o które zadbała obsługa muzyczna – nasi uczniowie. Duże wrażenie na dzieciach robiła „dobra wróżka”, z koszem pełnym słodkości, którymi obdarowywała zarówno wszystkich występujących, jak też i widzów. Rada Rodziców wszystkie dzieci przedszkolne i uczniów obdarowała ufundowanymi przez siebie lodami. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji – dmuchany zamek, zjeżdżalnię, watę cukrową i popkorn, słodycze i napoje chłodzące. Nie obyło się bez przepysznych zapiekanek i kiełbasek z grilla, które cieszyły się największym powodzeniem. Wiele entuzjazmu i radości, zwłaszcza wśród młodszych uczestników festynu, ale nie tylko – wywołał pokaz ciężkich motocykli - ścigaczy. Chętnych do pamiątkowych zdjęć na motorach było wielu. Dzieci korzystały również  z urządzeń zamontowanych na szkolnym placu zabaw. Gośćmi festynu byli nasi kapłani: Ks. Proboszcz Wiesław Książko, opiekun AK. Ks. Stanisław Kurcap oraz Ks.  Piotr Wrona. Szczególnie dostojnym gościem był Ks. prof. dr. hab., sędzia sądu biskupiego- Bogdan Węgrzyn – nasz były,  nigdy nie zapomniany – Ksiądz  katecheta i wikariusz.

Pogoda dopisywała ale najważniejszą rolę odegrał prowadzący całą imprezę – p. Janusz Górecki – Prezes AK, który prowadził konferansjerkę z ogromną lekkością, swobodą i wysoką kulturą. Dużo emocji wzbudziło losowanie nagród, wśród których znalazły się m. in. rower, opiekacz, MPIII i inne nagrody ufundowane przez sponsorów, za co składamy serdeczne podziękowanie.

Niezwykle interesujące i wzruszające było zakończenie niedzielnej, rodzinnej imprezy: wspólne odśpiewanie „Barki” – ukochanej pieśni oazowej Jana Pawła II oraz wypuszczenie w powietrze 25 balonów napełnionych helem, dla uczczenia 25 rocznicy pobytu Ojca Świętego na ziemi tarnowskiej i beatyfikacji Karoliny Kózki.

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

29 czerwca, uroczystą akademią przygotowaną przez klasę VI a wraz z wychowawczynią panią Marzeną Miś i panią Joanną Augustyn – Wróbel, pożegnaliśmy kolejny rok szkolny. Był to bardzo pracowity i długi okres, który wspominamy jako bardzo udany i obfitujący w wiele sukcesów.

W mijającym roku szkolnym uczniowie nasi brali udział w wielu różnych konkursach i zawodach sportowych różnych szczebli – od wewnątrzszkolnych na ogólnopolskich a nawet międzynarodowych kończąc. Wielokrotnie odnosili w nich sukcesy. Oto niektóre z nich:

- zdobycie tytułu laureata – V m. w województwie małopolskim  - 350 szkół biorących udział w II edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa szkoła” – otrzymanie po raz drugi certyfikatu „Odblaskowa szkoła”, po raz drugi byliśmy w tym konkursie najlepszą szkołą w powiecie tarnowskim i otrzymaliśmy dwie nagrody: laptop i drukarkę,

- otrzymanie dyplomu i pucharu za zdobycie III m. w powiecie w sportowej rywalizacji szkół,

- w ogólnopolskich Masowych Biegach Przełajowych Zrzeszenia LZS : V m. Natalia Mordyl, VI m. Natalia Chudzikiewicz, X m. Patryk Zaucha,

- w indywidualnych biegach przełajowych: I m. w finale pow. Natalia Mordyl,

- V m. w finale i udział w Mistrzostwach Małopolski – Patryk Zaucha i Natalia Chudzikiewicz,

- halowa piłka nożna – III m. w finale powiatu dziewcząt,

- indywidualny tenis stołowy – I m. w Gminie i VI w powiecie  – Agnieszka Derus ,

- drużynowy tenis stołowy – I m. w Gminie; Ag.  Derus i Aleksandra Stec,

- II memoriał H. Marusarz : I m. – Natalia Mordy,

- piłka siatkowa: II m w powiecie – chłopcy,

- drużynowe biegi przełajowe – I m. w Gminie,

- piłka nożna: III m. w Finale Rejonowym

- czwórbój LA: III m w Finale Powiatowym dziewcząt,

- VIII m. w Międzypowiatowym Konkursie Historycznym  „Polska Piastów” – Olga Pastuszko,

- IV m. w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Tadeuszu Kościuszko – Maciej Czwakiel i Dawid Hamernik,

- awans uczniów  kl. V a: Anety Karczmarczyk, Emilii Kornaus, Dominiki Korus, Aleksandry Stec, Piotra Esmund do etapu wojewódzkiego XXI Małopolskiego Konkursu Literackiego „TRIADA”,

- I m. Dominiki Korus w Gminnym Konkursie Literackim poświęconym Janowi Pawłowi II,

- I m. w Gminnym Konkursie Ortograficznym kl. I-III – Wiktor Marszałek

- XIV m. – w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Ekologicznej EKOTEST – Jakub Jeleń , XVI m. – Joanny Zaucha i XVII m. Pawła Hajdo, XIX m. Kamila Giebał i Pauliny Turaj,

- I m. szkoły w Gminie w zbiórce surowców zużytych baterii.

Cieszą nas również indywidualne tegoroczne pozaszkolne sukcesy sportowe naszych uczniów – szczególnie osiągnięcia w dziedzinie sztuk walki WUSHU w skali międzynarodowej Patryka Zauchy, który to w ogłoszonym przez Gazetę Krakowską plebiscycie zdobył tytuł najpopularniejszego sportowca. Cieszą nas wysokie osiągnięcia w judo, w tańcu sportowym i w biegach. 14.X. dziesięciu naszych uczniów otrzymało stypendium wójta za swe sukcesy.

Cieszą nas wyniki zewnętrznego sprawdzianu kompetencji uczniów klas szóstych. Średnia liczba punktów uzyskanych przez uczniów w naszej szkoły również i w tym roku przewyższa średnią uzyskaną w naszej  gminie, w powiecie i w województwie.

Bardzo dobre są również wyniki końcoworocznej klasyfikacji uczniów, w wyniku której wszyscy uczniowie kl. I – V otrzymali  promocję do następnej klasy, a uczniowie klas VI – świadectwo ukończenia szkoły.

 Wśród 125 uczniów klas IV-VI jest 59 uczniów, którzy otrzymują świadectwo z wyróżnieniem, stanowi to 47,2% uczniów tych klas. W tej grupie uczniów – 37 osiągnęło  średnią 5,0 i powyżej, stanowi to 29,6% liczby uczniów klas IV-VI. Najwyższe średnie ocen otrzymały:

- Dominika Korus z kl. VI b – średnia   5,82,

- Kamila Kowalska z kl. VI b – średnia 5,73,

- Aleksandra Stec kl. VI a – średnia      5,72.

Wśród 126 uczniów klas I-III jest 71 uczniów, którzy otrzymają odznakę wzorowego ucznia, stanowi to 56,3% uczniów tych klas.

 Najwyższą średnią ocenę z zachowania otrzymała klasa VI a – 5,6, najniższą klasa V b – 5,0. Średnia ocena z zachowania dla klas IV-VI to: 5,24.

Uczniowie kl. IV –VI rywalizują między sobą o tytuł „Wzorowej klasy”. Aby klasa była wzorowa musi mieć najwyższą średnią obliczoną z postępów uczniów w nauce i zachowaniu.

W roku szkolnym 2011/12 tytuł „Wzorowej klasy” przypadł kl. IV b, która uzyskała średnią 4,97.

 • Absolwenci roku 2012

klasa 6a - wychowawczyni pani mgr Marzena Miś

klasa 6b - wychowawczyni pani mgr Alicja Wawrzon