Środa, 2017-12-13

Imieniny: Dalidy, Juliusza

FESTYN RODZINNY "ŻEGNAJ LATO NA ROK"

Festyn Rodziny „Żegnaj lato na rok”

W pierwszą niedzielę września bieżącego roku nasza szkoła wraz   z Katolickim Stowarzyszeniem Rodzin i Kołem Gospodyń Wiejskich zorganizowała na swoim terenie festyn rodziny pod hasłem: „Żegnaj lato na rok...” Festyn rozpoczął się o godz. 14.00. Nasi nauczyciele przygotowali bardzo bogaty i ciekawy program artystyczny, na który złożyły się:

-   występ uczniów z okazji zakończenia wakacji, rozpoczęcia roku szkolnego i 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej – przygotowany  z  klasą VI a, z chórem szkolnym i zespołem instrumentalnym – przez  P. Agnieszkę Skopińską-Kozioł  oraz P. Janinę Bałuszyńską,

- pokaz tańców szkolnych cheerleaderek – przygotowany przez P. Martę Kornaus,

- pokaz 3 układów indywidualnych w wykonaniu tegorocznych absolwentek szkoły,

-teatrzyk „Śpiąca królewna” oraz taniec polonez w wykonaniu uczniów kl. IIIb  pod kierunkiem wychowawczyni klasy – P. Marty Nocoń-Ziaji,

- występy dzieci ze świetlicy szkolnej, przygotowane przez wychowawczynię – P. Joannę Rogowską-Kuta:

·        taniec chilijski,

·        taniec „tęcza”,

·        utwór na instrumenty muzyczne,

·        piosenka,

·        taniec dyskotekowy – w wykonaniu tegorocznych absolwentek szkoły,

- pokaz sztuk walk przez Mistrza Europy, ucznia kl. III b – Patryka Zauchę.

Organizatorzy zadbali również o szereg innych atrakcji dla dzieci

i dorosłych. Był dmuchany zamek ze zjeżdżalnią, trampolina, liczne ciekawe zabawy i konkursy z nagrodami, loteria fantowa, w której każdy los wygrywał prowadzona przez nauczycieli: P. Celinę Czarnik oraz P. Małgorzatę Bryg-Ciochoń. Członkinie KGW przygotowały pyszne domowe ciasto, zapiekanki, bigos. Można było zjeść pieczoną na grilu - przez P. Antoniego Banasia kiełbaskę. Powodzeniem cieszyły się słodycze z watą cukrową, lodami, napojami zimnymi i gorącymi włącznie. Wspaniała zabawa dla dzieci zakończyła się losowaniem bardzo atrakcyjnych nagród głównych wśród których znalazły się: rower, telewizor, kuchenka mikrofalowa, sprzęt grający-wieża, 3 radioodbiorniki z odtwarzaczem płyt CD, 7 plecaków z przyborami szkolnymi.

Sponsorom nagród – Panu Wójtowi Grzegorzowi Koziołowi, właścicielowi ZCB – Panu Leierowi, Radzie Sołeckiej i sołtysowi Panu Mieczysławowi Nytce, Panu Andrzejowi Prendocie, Państwu: Marii i  Mieczysławowi Pastuszko, Bogumile i Krzysztofowi Czarnikom, Janinie          i Janowi Kozioł, Mirosławie i Zbigniewowi Drwal, Marioli i Mirosławowi Kopeć, Bogusławie i Tomaszowi Nosek, Małgorzacie i Kazimierzowi Cecot, przewodniczącej Rady Gminy Tarnów – Pani Wiesławie Mitera organizatorzy   tą drogą składają najserdeczniejsze podziękowanie.

Imprezę znakomicie prowadził P. Jerzy Duda.  Gośćmi honorowymi byli Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Rodzin Diecezji Tarnowskiej   -  P. Stanisław Klimek, Ksiądz Proboszcz Wiesław Książko oraz Ksiądz Janusz Skrzypek.

Przy dźwiękach zespołu młodzieżowego z Woli Rzędzińskiej bawiono się niemal do północy. O bezpieczeństwo i porządek – wg zwyczaju – troszczyła niezawodna OSP z naszej miejscowości.

K. Rosół