Środa, 2017-12-13

Imieniny: Dalidy, Juliusza

GMINNY KONKURS CZYTELNICZY

VI Gminny Konkurs Czytelniczy

W dniu 11.05.2010 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej odbył się VI Gminny Konkurs Czytelniczy: „Książki, które chętnie czytamy”.

Organizatorem konkursu był Wójt Gminy Tarnów   Grzegorz Kozioł, Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów oraz Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej.

„Przygoda z historią w literaturze znanych pisarzy polskich”  - to tegoroczny temat konkursu, z którymi zmierzyli się uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych Gminy Tarnów.

Celem konkursu było odkrywanie wnikliwości dziecięcego spojrzenia   na literaturę przygodowo-historyczną, zaznajomienie uczniów z literaturą pisarzy polskich i wyrabianie nawyku właściwego wyboru książki.Wytypowani w szkolnym etapie uczniowie szkół Gminy Tarnów w liczbie  1-3 mieli za zadanie wykazać się wiedzą oraz znajomością treści i problematyki 8 podanych w regulaminie książek.

Regulamin konkursu przekazano do szkół 12.X. 2009 r., dając uczniom czas  na przeczytanie wymaganej literatury.

W konkursie wzięło udział 27 uczniów z 11 szkół Gminy Tarnów.

- I m. zdobył: Patryk Boryczko, uczeń kl. IV Szkoły Podstawowej w Błoniu (51 punktów na 55 możliwych),

- II m. zdobyła: Weronika Chodak, uczennica kl. VI b Publicznej Szkoły Podstawowej w Zgłobicach (50 punktów),

- III m. uzyskali 4 uczniowie z taką samą liczbą punktów: (49) Katarzyna Ostręga i Michał Prendota uczniowie kl. VI a Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Woli Rzędzińskiej, Gabriela Sroka- uczennica kl. VI Zespołu Szkół Podstawowych w Koszycach Wielkich, Krystian Kusiak – uczeń kl. V Zespołu Szkół Podstawowych w Zbylitowskiej Górze.

W konkursie wziął także udział jeden uczeń z kl. III  Zespołu Szkół Podstawowych w Zbylitowskiej Górze, który zajął IV m. (48 p.)

Wyżej wymienieni uczniowie wykazali się dużą wiedzą, dociekliwością oraz znajomością problematyki przeczytanej literatury. Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani drożdżówką i herbatą.

Podsumowanie VI Gminnego Konkursu Czytelniczego miało miejsce    w Urzędzie Gminy Tarnów dn. 24.05. br. Wójt Gminy Tarnów wręczył ufundowane nagrody, dyplomy i upominki wszystkim uczestnikom konkursu oraz podziękowania dla nauczycieli. Dla wszystkich uczestników konkursu przygotowano także słodki pocz