Środa, 2017-12-13

Imieniny: Dalidy, Juliusza

Jesteś tutaj: Start / BIBLIOTEKA SZKOLNA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna w związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych zaprasza do udziału w konkursach:

HASŁO PROMUJĄCE CZYTELNICTWO LUB BIBLIOTEKĘ

„STRONA TYTUŁOWA MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI”

REBUS PROMUJĄCY ZASADY POSZANOWANIA KSIĄŻEK

Prace konkursowe należy dostarczyć do biblioteki do dnia 23 października 2017 r.

Regulaminy Konkursów znajdują się w zakładce regulaminy.

Zapraszamy do udziału w konkursach !!!

Wystawa „Misiowe książeczki”

Zapraszamy do biblioteki szkolnej na wystawę książek, których bohaterami są misie, miśki i misiaczki. Znaleźć tu można między innymi znanego i lubianego Misia Uszatka Cz. Janczarskiego, Kubusia Puchatka autorstwa A. Miln’a i Paddingtona M. Bonda.  Inne książeczki, po które warto sięgnąć to Przygody misia Guziczka A. Szymanowskiej, Księga dżungli R. Kiplinga,  Złotowłosa i trzy niedźwiadki, Rodzina niedźwiadków, serie Troskliwe Misie, Marysia, Miś Remiś i wiele innych. Te zabawne, pogodne i pełne wielu misiowych przygód książeczki na pewno Was rozbawią i zainteresują.

Zapraszamy!

Finał Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

2017-01-11

Dnia 13 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie wszystkich wydarzeń i projektów, które związane były z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Omówione zostały wszystkie konkursy, a zwycięzcy zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni brawami, a na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie.

WYDARZENIA:

1. Szkolny Konkurs Recytatorski „Poeci polscy dzieciom”.
  2. Szkolny Konkurs Literacki.
  3. Szkolny Konkurs  „MISTRZ CZYTANIA”.
  4. Konkurs „Czytelnik miesiąca”.
  5. „Księga życzeń”.
  6. Akcja „Czytamy maluchom”.
  7. Akcja „Książkowa Lista Przebojów”.
  8. „Wędrująca reklama książki”.
  9. Konkurs „Gra planszowa do ulubionej pozycji książkowej".

PROJEKTY EDUKACYJNE:

Każda klasa realizowała jeden projekt edukacyjny z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.

-  Klasa 1 - album „Moje ulubione baśnie”,

-  Klasy 2  - zakładki do książki nawiązująca do ulubionych pozycji książkowych.

-  Klasy 3 - plakat „Mój ulubiony bohater książkowy”.

-  Klasy 4  - ulotki promujące książki i czytanie, które zawierały złote myśli o książkach i czytelnictwie, sentencje, przysłowia itp.

-  Klasy 5 - „Książki naszych dziadków, rodziców i nauczycieli” - prezentacja za pomocą plakatu, wystawy, zdjęć lub rysunków książek polecanych przez naszych bliskich  na podstawie przeprowadzonego wywiadu.

-  Klasy 6 - prezentacja multimedialna i filmik na temat „Nasza biblioteka oczami uczniów”.

Wykonane przez uczniów prace mogli wszyscy podziwiać na  uroczystym finale, na którym również zaprezentowano niektóre nowości książkowe.

Czytaj więcej o: Finał Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.