Środa, 2017-12-13

Imieniny: Dalidy, Juliusza

Rozstrzygnięto Konkurs „Czytelnik miesiąca”!

Tytuł „Czytelnika miesiąca” w listopadzie uzyskali:

-               w kategorii klas I – III             Emilia Zając, która przeczytała 12 książek,

-               w kategorii klas IV – VII         Arkadiusz Wzorek, który wypożyczył 18 książek.

Gratulujemy!

Rozstrzygnięcie konkursów bibliotecznych

Biblioteka szkolna w związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych zorganizowała trzy konkursy biblioteczne. Ich celem było rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów, promowanie czytelnictwa, rozwijanie kultury czytelniczej i popularyzacja biblioteki w środowisku szkolnym.

Zainteresowanie tą tematyką było bardzo duże. Wpłynęło aż 70 prac. Komisja konkursowa oceniała pomysłowość i oryginalność prac, estetykę oraz prawidłowe zrozumienie tematu.

Konkurs miał charakter zabawy i integracji społeczności szkolnej.

A oto zwycięzcy uczniowie:

Konkurs „Strona tytułowa mojej ulubionej książki” Uczniowie z klas I - IIII

I miejsce Martyna Golec klasa I A

II miejsce Nadia Łakoma klasa III B

III miejsce Hubert Golec klasa III A

Wyróżnienie Marcel Paluch klasa III B

Wyróżnienie Filip Wróbel klasa III B

Wyróżnienie Patrycja Brożek klasa III B

Wyróżnienie Lilianna Brożek klasa II A

Uczniowie z klas IV-VII.

I miejsce Wiktoria Stach klasa VII A

II miejsce Patrycja Kuczera klasa V A

III miejsce Oliwia Kołodziej klasa VII A

Konkurs „Rebus promujący zasady poszanowania książek

I miejsce Tomasz Żmuda klasa III B

II miejsce Emilia Zając klasa III B

III miejsce Kornelia Zaucha klasa III B

Konkurs „Hasło promujące czytelnictwo lub bibliotekę

I miejsce Oliwia Kołodziej klasa VII A

II miejsce Mateusz Dziura klasa V B

III miejsce Gabriela Tott klasa IV A klasa.

Hasła które zwyciężyły to:

"Kochamy książki, gdyż te zabierają nad w świat pełen przygód i magii”,

„Kto dużo czyta, nikogo o nic się nie pyta”,

„Kto czyta, nie błądzi ”.

Gratulujemy sukcesu!

Akcja „Głośnego czytania najmłodszym”

W naszej szkole kontynuowana jest akcja „Głośnego czytania najmłodszym”. Uczennice z klasy VII a w każdy poniedziałek czytają książki dzieciom ze świetlicy szkolnej. Świetliczaki z zaciekawieniem słuchają bajkowych opowieści, zwłaszcza, że dziewczynki przygotowują rekwizyty i kostiumy, z ochotą oglądają kolorowe ilustracje. Akcja prowadzona będzie przez cały rok szkolny.

Wyniki Konkursu „Czytelnik miesiąca”

Tytuł czytelnika miesiąca października zdobyli:

-        w kategorii klas I – III            Katarzyna Sitko, która przeczytała 17 książeczek

-        w kategorii klas IV – VII         Jan Siedlęczka, który wypożyczył 7 książek.

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs „Czytelnik miesiąca” został rozstrzygnięty!

We wrześniu tytuł „Czytelnika miesiąca” uzyskali:

-               w kategorii klas I – III Katarzyna Sitko, która przeczytała 8 książek,

-               w kategorii klas IV – VII Jakub Wejman, który wypożyczył 10 książek.

Gratulujemy!

Biblioteka szkolna ogłasza w roku szkolnym 2017/2018 konkursy: „Czytelnik Miesiąca” oraz „Czytelnik Roku”

www.sp-rzed1.szkolnastrona.pl w zakładce Biblioteka szkolna. Konkursy przeprowadzone będą w dwóch kategoriach wiekowych:

-        uczniowie klas I – III

-        uczniowie klas IV – VII.

Uczeń, który w ciągu miesiąca przeczyta najwięcej książek otrzymuje tytuł Czytelnika miesiąca. Tytuł Czytelnika roku, dyplom oraz nagrodę książkową uzyskuje uczeń, który w ciągu roku wypożyczył najwięcej książek.

Serdecznie gratulujemy!

Wystawa „Misiowe książeczki”

Zapraszamy do biblioteki szkolnej na wystawę książek, których bohaterami są misie, miśki i misiaczki. Znaleźć tu można między innymi znanego i lubianego Misia Uszatka Cz. Janczarskiego, Kubusia Puchatka autorstwa A. Miln’a i Paddingtona M. Bonda.  Inne książeczki, po które warto sięgnąć to Przygody misia Guziczka A. Szymanowskiej, Księga dżungli R. Kiplinga,  Złotowłosa i trzy niedźwiadki, Rodzina niedźwiadków, serie Troskliwe Misie, Marysia, Miś Remiś i wiele innych. Te zabawne, pogodne i pełne wielu misiowych przygód książeczki na pewno Was rozbawią i zainteresują.

Zapraszamy!

Biblioteka szkolna ogłasza w roku szkolnym 2017/2018 konkursy: „Czytelnik Miesiąca” oraz „Czytelnik Roku”

Wyniki tych konkursów co miesiąc będą znajdować się na tablicy informacyjnej w holu szkolnym oraz na stronie internetowej naszej szkoły: www.sp-rzed1.szkolnastrona.pl w zakładce Biblioteka szkolna. Konkursy przeprowadzone będą w dwóch kategoriach wiekowych:

-        uczniowie klas I – III

-        uczniowie klas IV – VII.

Biblioteka szkolna w związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych zaprasza do udziału w konkursach:

HASŁO PROMUJĄCE CZYTELNICTWO LUB BIBLIOTEKĘ

„STRONA TYTUŁOWA MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI”

REBUS PROMUJĄCY ZASADY POSZANOWANIA KSIĄŻEK

Prace konkursowe należy dostarczyć do biblioteki do dnia 23 października 2017 r.

Regulaminy Konkursów znajdują się w zakładce regulaminy.

Zapraszamy do udziału w konkursach !!!