Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kontakt

Wola Rzędzińska 435B
33-150 Wola Rzędzińska
tel/fax: (14) 679-21-70
e-mail: sp-rzed1@wp.pl

 


Jesteś tutaj: Start / ROK SZKOLNY / 2013/2014

2013/2014

Artykuły

Wycieczka do Bochni

2013-10-20

24 czerwca 2013 roku – punktualnie o godz. 7.00 – dzieci z Oddziału Przedszkolnego 0a z uśmiechem na twarzy wyruszyły na wycieczkę do Bochni.

Ani się obejrzeliśmy, a już byliśmy na miejscu.

Swoje kroki skierowaliśmy do XIII-wiecznej Osady Oraczy w Parku Archeologicznym.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Bochni

Odsłonięcie pomnika Heleny Marusarz

2013-09-04

Oddział Oa na uroczystości odsłonięcia figury patronki szkoły – Heleny Marusarz

Dnia 25 czerwca 2013 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego Oa wzięły udział w uroczystym odsłonięciu figury patronki szkoły – Heleny Marusarz.

Rzeźba została odsłonięta przez pana wójta Grzegorza Kozioła.

Czytaj więcej o: Odsłonięcie pomnika Heleny Marusarz

WITAJ SZKOŁO, WITAJ NASZA DOBRA SZKOŁO!

2013-10-20

    2 września 2013r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2013/2014. Wypoczęci, opaleni i uśmiechnięci uczniowie pojawili się na uroczystości rozpoczęcia kolejnego roku nauki. Szkolną inaugurację poprzedziła msza św. sprawowana przez ks. Stanisława Kurcapa.

    Dyrektor  Szkoły Krystyna Rosół serdecznie powitała wszystkich zebranych na szkolnej uroczystości, szczególnie ciepło zwracając się do najmłodszych – pierwszoklasistów i dzieci z oddziałów przedszkolnych. 

Czytaj więcej o: WITAJ SZKOŁO, WITAJ NASZA DOBRA SZKOŁO!

RUSZYŁA KOLEJNA EDYCJA "ODBLASKOWEJ SZKOŁY"

2013-10-20

    Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie ogłosiły konkurs "Odblaskowa szkoła". Partnerem akcji jest Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Czytaj więcej o: RUSZYŁA KOLEJNA EDYCJA "ODBLASKOWEJ SZKOŁY"

SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z POLICJANTAMI

2013-10-20

Dnia 17 września 2013r. do oddziału przedszkolnego 0a przybył zaproszony gość – policjant – Pan Tomasz Marek wraz z towarzyszącą mu policjantką Panią Agnieszką. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu i przedszkolu. Goście ostrzegali również przed nieznajomymi osobami, z którymi nie wolno dzieciom rozmawiać ani wpuszczać ich do domu.

Czytaj więcej o: SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z POLICJANTAMI

II MIEJSCE W POWIECIE WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM

2013-10-23

     XXVII sesja Rady Powiatu Tarnowskiego, która miała miejsce 27 września 2013r. stała się okazją do podsumowania współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w powiecie tarnowskim za ubiegły rok szkolny 2012/2013. 

Czytaj więcej o: II MIEJSCE W POWIECIE WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM

VI GMINNY FESTIWAL KULTURY PRZEDSZKOLNEJ

2013-10-20

     W niedzielę 29 września 2013r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0B wraz z wychowawcą Anną Grzegorczyk - Szczerbą i rodzicami uczestniczyli w VI Gminnym Festiwalu Kultury Przedszkolnej pod hasłem "Rewia talentów", który odbył się na terenie Szkoły Podstawowej w Zgłobicach.

Czytaj więcej o: VI GMINNY FESTIWAL KULTURY PRZEDSZKOLNEJ

STRAŻNIK GMINNY O BEZPIECZNEJ DRODZE DO I ZE SZKOŁY

2013-10-20

     W dniu 11 października 2013r. wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się z funkcjonariuszem Straży Gminnej. Do szkoły przybył sam Komendant Straży Gminnej Gminy Tarnów Janusz Nowak. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”.

Czytaj więcej o: STRAŻNIK GMINNY O BEZPIECZNEJ DRODZE DO I ZE SZKOŁY

NOSZENIE ODBLASKÓW JEST BARDZO WAŻNE!

2013-11-07

Elementy odblaskowe, czyli tzw. odblaski, są niezwykle ważne dla twojego bezpieczeństwa na drodze. Mają różną postać – kamizelek, opasek, breloczków, przypinek do plecaków lub naszywek na ubrania. Takie naszywki są dziś coraz częściej umieszczane przez producentów obuwia i ubrań. Odblaski odbijają światła reflektorów samochodów, dzięki czemu kierowcy mogą zauważyć nas z odpowiednim wyprzedzeniem, mają czas na zmniejszenie prędkości i bezpieczne ominięcie.

Czytaj więcej o: NOSZENIE ODBLASKÓW JEST BARDZO WAŻNE!

ODBLASKOWA DYSKOTEKA

2013-11-11

     W dniu 30 września 2013r. Samorząd Szkolny w ramach zadań podjętych w akcji „Odblaskowa Szkoła” zorganizował „Odblaskową Dyskotekę” dla uczniów klas IV - VI. Ta osoba, która założyła na siebie odblaskowy strój, mogła bezpłatnie wejść i bawić się przez całą imprezę. Prawie wszyscy uczestnicy dyskoteki byli odblaskowi i świetnie się bawili. 

Czytaj więcej o: ODBLASKOWA DYSKOTEKA

ODBLASKOWY POCHÓD

2013-11-07

     10 października 2013r. ulicami Woli Rzędzińskiej przeszedł "Odblaskowy Pochód". Wszyscy uczniowie naszej szkoły w liczbie ponad 250, ubrani w odblaskowe kamizelki wraz dyrekcją szkoły, nauczycielami i strażnikiem bezpiecznej drogi do szkoły wyszli na ulice promować noszenie kamizelek i odblasków.

Czytaj więcej o: ODBLASKOWY POCHÓD

PIERWSZOKLASIŚCI PASOWANI NA UCZNIÓW

2013-10-23

     14 października 2013r. był dla uczniów klas pierwszych dniem szczególnym. W Dniu Edukacji Narodowej złożyli uroczyste ślubowanie i oficjalnie dołączyli do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej.

      Na ten szczególny moment pierwszoklasiści czekali z niecierpliwością. Oznaczał on bowiem oficjalne przyjęcie do społeczności szkolnej.

Czytaj więcej o: PIERWSZOKLASIŚCI PASOWANI NA UCZNIÓW

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

2013-10-24

     17 października 2013r. w murach naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Do grona świętujących nauczycieli dołączyli emeryci, którzy w naszej szkole są zawsze mile widzianymi gośćmi.  Na zaproszenie Dyrekcji odpowiedzieli także: ks. Proboszcz Wiesław Książko, Przewodnicząca Rady Gminy Wiesława Mitera, sołtys i radny Mieczysław Nytko oraz przedstawiciele Rady Rodziców: Beata Jarmuła i Konrad Paw.

Czytaj więcej o: DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

MIREK BIENIASZ ODWIEDZIŁ ODBLASKOWYCH UCZNIÓW

2013-11-11

     W dniu 24 października 2013r. w naszej szkole gościliśmy Mirosława Bieniasza – znanego i utytułowanego kolarza.

Wielu naszych uczniów na co dzień porusza się po drodze rowerem i gdy pozwala na to pogoda dojeżdża nim do szkoły. Stąd też pomysł, aby zaprosić do nas pasjonata kolarstwa – Mirosława Bieniasza. To spotkanie jak najbardziej wpisało się w problematykę podejmowanych przez nas "odblaskowych" działań.

Czytaj więcej o: MIREK BIENIASZ ODWIEDZIŁ ODBLASKOWYCH UCZNIÓW

DZIECI Z ODDZIAŁU OA WSPIERAJĄ CHORĄ DZIEWCZYNKĘ

2013-11-26

     Dzieci z Oddziału Przedszkolnego 0a odpowiedziały na prośbę chorej dziewczynki o otrzymanie jak największej ilości kartek urodzinowych.

Czytaj więcej o: DZIECI Z ODDZIAŁU OA WSPIERAJĄ CHORĄ DZIEWCZYNKĘ