Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej

Logo Kuratorium Oświaty w KrakowieElektroniczna skrzynka podawczaLogo programu Żółty Talerz

Jesteś tutaj: Start / ROK SZKOLNY / 2013/2014

2013/2014

Artykuły

Powiększ obraz

Wycieczka do Bochni

24 czerwca 2013 roku – punktualnie o godz. 7.00 – dzieci z Oddziału Przedszkolnego 0a z uśmiechem na twarzy wyruszyły na wycieczkę do Bochni.

Ani się obejrzeliśmy, a już byliśmy na miejscu.

Swoje kroki skierowaliśmy do XIII-wiecznej Osady Oraczy w Parku Archeologicznym.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Bochni
Powiększ obraz

Odsłonięcie pomnika Heleny Marusarz

Oddział Oa na uroczystości odsłonięcia figury patronki szkoły – Heleny Marusarz

Dnia 25 czerwca 2013 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego Oa wzięły udział w uroczystym odsłonięciu figury patronki szkoły – Heleny Marusarz.

Rzeźba została odsłonięta przez pana wójta Grzegorza Kozioła.

Czytaj więcej o: Odsłonięcie pomnika Heleny Marusarz
Powiększ obraz

WITAJ SZKOŁO, WITAJ NASZA DOBRA SZKOŁO!

    2 września 2013r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2013/2014. Wypoczęci, opaleni i uśmiechnięci uczniowie pojawili się na uroczystości rozpoczęcia kolejnego roku nauki. Szkolną inaugurację poprzedziła msza św. sprawowana przez ks. Stanisława Kurcapa.

    Dyrektor  Szkoły Krystyna Rosół serdecznie powitała wszystkich zebranych na szkolnej uroczystości, szczególnie ciepło zwracając się do najmłodszych – pierwszoklasistów i dzieci z oddziałów przedszkolnych. 

Czytaj więcej o: WITAJ SZKOŁO, WITAJ NASZA DOBRA SZKOŁO!
Powiększ obraz

RUSZYŁA KOLEJNA EDYCJA "ODBLASKOWEJ SZKOŁY"

    Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie ogłosiły konkurs "Odblaskowa szkoła". Partnerem akcji jest Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Czytaj więcej o: RUSZYŁA KOLEJNA EDYCJA "ODBLASKOWEJ SZKOŁY"
Powiększ obraz

SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z POLICJANTAMI

Dnia 17 września 2013r. do oddziału przedszkolnego 0a przybył zaproszony gość – policjant – Pan Tomasz Marek wraz z towarzyszącą mu policjantką Panią Agnieszką. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu i przedszkolu. Goście ostrzegali również przed nieznajomymi osobami, z którymi nie wolno dzieciom rozmawiać ani wpuszczać ich do domu.

Czytaj więcej o: SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z POLICJANTAMI
Powiększ obraz

II MIEJSCE W POWIECIE WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM

     XXVII sesja Rady Powiatu Tarnowskiego, która miała miejsce 27 września 2013r. stała się okazją do podsumowania współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w powiecie tarnowskim za ubiegły rok szkolny 2012/2013. 

Czytaj więcej o: II MIEJSCE W POWIECIE WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM
Powiększ obraz

VI GMINNY FESTIWAL KULTURY PRZEDSZKOLNEJ

     W niedzielę 29 września 2013r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0B wraz z wychowawcą Anną Grzegorczyk - Szczerbą i rodzicami uczestniczyli w VI Gminnym Festiwalu Kultury Przedszkolnej pod hasłem "Rewia talentów", który odbył się na terenie Szkoły Podstawowej w Zgłobicach.

Czytaj więcej o: VI GMINNY FESTIWAL KULTURY PRZEDSZKOLNEJ
Powiększ obraz

STRAŻNIK GMINNY O BEZPIECZNEJ DRODZE DO I ZE SZKOŁY

     W dniu 11 października 2013r. wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się z funkcjonariuszem Straży Gminnej. Do szkoły przybył sam Komendant Straży Gminnej Gminy Tarnów Janusz Nowak. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”.

Czytaj więcej o: STRAŻNIK GMINNY O BEZPIECZNEJ DRODZE DO I ZE SZKOŁY
Powiększ obraz

NOSZENIE ODBLASKÓW JEST BARDZO WAŻNE!

Elementy odblaskowe, czyli tzw. odblaski, są niezwykle ważne dla twojego bezpieczeństwa na drodze. Mają różną postać – kamizelek, opasek, breloczków, przypinek do plecaków lub naszywek na ubrania. Takie naszywki są dziś coraz częściej umieszczane przez producentów obuwia i ubrań. Odblaski odbijają światła reflektorów samochodów, dzięki czemu kierowcy mogą zauważyć nas z odpowiednim wyprzedzeniem, mają czas na zmniejszenie prędkości i bezpieczne ominięcie.

Czytaj więcej o: NOSZENIE ODBLASKÓW JEST BARDZO WAŻNE!
Powiększ obraz

ODBLASKOWA DYSKOTEKA

     W dniu 30 września 2013r. Samorząd Szkolny w ramach zadań podjętych w akcji „Odblaskowa Szkoła” zorganizował „Odblaskową Dyskotekę” dla uczniów klas IV - VI. Ta osoba, która założyła na siebie odblaskowy strój, mogła bezpłatnie wejść i bawić się przez całą imprezę. Prawie wszyscy uczestnicy dyskoteki byli odblaskowi i świetnie się bawili. 

Czytaj więcej o: ODBLASKOWA DYSKOTEKA