Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej

Logo Kuratorium Oświaty w KrakowieElektroniczna skrzynka podawczaLogo programu Żółty Talerz

Jesteś tutaj: Start / ROK SZKOLNY / 2012/2013

2012/2013

Artykuły

Powiększ obraz

V Gminny Festiwal Kultury Przedszkolnej

W niedzielę 30 września odbył się V Gminny Festiwal Kultury Przedszkolnej pod hasłem "Gala talentów". Uczestniczyło w nim wiele przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z całej naszej gminy. Dzieci prezentowały swoje talenty poprzez śpiew i taniec. Także oba oddziały przedszkolne z naszej szkoły tj. 0a i 0b brały w nim udział.

Czytaj więcej o: V Gminny Festiwal Kultury Przedszkolnej
Powiększ obraz

Wycieczka klas drugich do Ciężowic

W piątek 12 października klasy II a i II b wraz z wychowawczyniami panią Anną Krzyżak i panią Celiną Czarnik wybrały się na wycieczkę do Ciężkowic. Pierwszym celem było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego. Zbiory Muzeum to dorobek kolekcjonerski państwa Krystyny i Włodzimierza Tomków z zakresu entomologii, ornitologii i łowiectwa, które pozyskano głównie na terenie Pogórza Ciężkowicko - Rożnowskiego.

Czytaj więcej o: Wycieczka klas drugich do Ciężowic
Powiększ obraz

„Skrzaty ze starej szafy” - uczymy się zasad bezpiecznego korzystania z dróg.

Dnia 4.X. do naszej szkoły przyjechał Teatr Moralitet z Krakowa. W wykonaniu aktorów zobaczyliśmy spektakl profilaktyczny pt. „Skrzaty ze starej szafy”.  

Teatr ten w ciekawy sposób uczył dzieci zasad bezpiecznego korzystania z dróg. W spektaklu wzięły udział dzieci z obu oddziałów przedszkolnych oraz wszyscy uczniowie z kl. I-VI. Koszt organizacji teatrzyku w całości pokryła Rada Rodziców.

Czytaj więcej o: „Skrzaty ze starej szafy” - uczymy się zasad bezpiecznego korzystania z dróg.
Powiększ obraz

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyły się dn. 16.X. Uroczystą okolicznościową akademię starannie przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: P. Alicji Wawrzon – opiekunki Samorządu Uczniowskiego oraz P. Joanny Augustyn-Wróbel – nauczycielki muzyki, dyrygenta chóru i zespołu instrumentalnego. W uroczystości tej oprócz pracowników szkoły i uczniów udział wzięli emerytowani nauczyciele naszej szkoły na czele z Ks. Proboszczem Wiesławem Książko, przedstawiciele Rady Rodziców: Przewodnicząca – P. Beata Jarmuła i Skarbnik – P. Konrad Paw. Wyrazy uznania dla odpowiedzialnej i niełatwej pracy naszych nauczycieli wypowiedziała dyrektor szkoły Krystyna Rosół. Podziękowała całemu Gronu Pedagogicznemu a także pracownikom administracji i obsługi szkolnej za ofiarną pracę, złożyła życzenia.

Czytaj więcej o: Obchody Dnia Edukacji Narodowej
Powiększ obraz

Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 12 października 2012 w Szkole Podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia klasy pierwszych a i b, w której wzięło udział 32 uczniów.

Na uroczystość została zaproszona pani dyrektor Krystyna Rosół, wicedyrektor Grażyna Grzegorczyk oraz wychowawcy i rodzice dzieci.

Po części artystycznej, przygotowanej przez dzieci z wychowawczyniami, nastąpiła część oficjalna. Uczniowie złożyli przysięgę i przez pasowanie ołówkiem przez panią dyrektor zostali włączeni w grono uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej. Każdy uczeń otrzymał dyplom gratulacyjny oraz drobny upominek ufundowany przez Radę Rodziców. Potem uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Czytaj więcej o: Ślubowanie klas pierwszych
Powiększ obraz

STRAŻNIK GMINNY O BEZPIECZNEJ DRODZE DO I ZE SZKOŁY

W dniu 4 października 2012r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły spotkali się z funkcjonariuszem Straży Gminnej.

W czasie zajęć strażnik gminny Marian Marszałek uczył dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Mówił o zagrożeniach, jakie mogą spotkać dzieci w drodze do i ze szkoły oraz o tym, jak bezpiecznie zachowywać się w szkole. Poruszał także problemy przemocy i agresji, zachowania się w stosunku do nieznanych osób i zwierząt. Udzielał również wielu cennych rad, jak ustrzec się przed różnymi niebezpieczeństwami. Apelował o codzienne noszenie kamizelek i innych elementów odblaskowych.

Żywe zainteresowanie słuchaczy, świadczyło o tym, iż była to skuteczna lekcja, która z pewnością zapobiegnie niefrasobliwym zachowaniom dzieci na drodze.     

Czytaj więcej o: STRAŻNIK GMINNY O BEZPIECZNEJ DRODZE DO I ZE SZKOŁY
Powiększ obraz

DZIEŃ ZEBRY

Co to za zwierzę na jezdni leży?

Nim po nim przejdziesz, rozejrzeć się należy!

 

Tak, tak to zebra – o tym wiedzą nawet nasze szkolne przedszkolaki! I choć wydaje się to niemożliwe, we wtorek 9 października zebry zawitały do naszej szkoły. Można było je zobaczyć wszędzie: w klasach, na korytarzach, na świetlicy i sali gimnastycznej, nawet na szkolnej stołówce.

Czytaj więcej o: DZIEŃ ZEBRY
Powiększ obraz

Z POLICJANTEM O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE

15 października br. najmłodsi uczniowie naszej szkoły spotkali się z funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie Mariuszem Oleksy. Podczas zajęć uczniowie poznawali przepisy o ruchu drogowym dotyczące pieszych. Policjant mówił, jak być świadomym i ostrożnym uczestnikiem ruchu, zwracał uwagę na potrzebę noszenia elementów odblaskowych. Opowiedział dzieciom, na czym polega praca policjanta oraz zademonstrował policyjny strój.

Czytaj więcej o: Z POLICJANTEM O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE
Powiększ obraz

JESTEM WIDOCZNY – JESTEM BEZPIECZNY!

W ramach działań podejmowanych w czasie trwania akcji „Odblaskowa Szkoła” dzieci na świetlicy szkolnej uczestniczyły w różnego rodzaju zajęciach na temat bezpiecznego zachowania się na drogach. Szczególną uwagę zwracano na konieczność noszenia elementów odblaskowych, w które uczniowie zostali wyposażeni przez szkołę: kamizelek, opasek, znaczków i emblematów. Ale to, co zrobi się samodzielnie, zyskuje dużo większą wartość. W związku z tym, w czasie zajęć dzieci same wykonały elementy odblaskowe wg własnych pomysłów z materiałów fluorescencyjnych. 

Czytaj więcej o: JESTEM WIDOCZNY – JESTEM BEZPIECZNY!
Powiększ obraz

Wycieczka klas piątych do Ciężkowic

Dnia 18.09.2012 klasy Va i Vb wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę na południe Powiatu Tarnowskiego do malowniczych Ciężkowic. Zwiedzili tam niedawno otwarte nowoczesne, multimedialne Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków. Wystawa prezentuje w różnych formach faunę i florę naszego regionu oraz eksponaty przywiezione przez państwa Tomków z podróży.

Czytaj więcej o: Wycieczka klas piątych do Ciężkowic