Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej

Logo Kuratorium Oświaty w KrakowieElektroniczna skrzynka podawczaLogo programu Żółty Talerz

Jesteś tutaj: Start / ROK SZKOLNY / 2014/2015

2014/2015

Artykuły

Powiększ obraz

ROK SZKOLNY 2014/2015 ROZPOCZĘTY!

     1 września 2014r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. Wypoczęci, opaleni i uśmiechnięci uczniowie pojawili się na uroczystości rozpoczęcia kolejnego roku nauki. Szkolną inaugurację poprzedziła msza św. sprawowana przez Ks. Proboszcza Stanisława Morańdę i Ks. Roberta Maślaka.

    Dyrektor  Szkoły Krystyna Rosół serdecznie powitała wszystkich zebranych na szkolnej uroczystości, szczególnie ciepło zwracając się do najmłodszych – pierwszoklasistów i dzieci z oddziałów przedszkolnych. 

Czytaj więcej o: ROK SZKOLNY 2014/2015 ROZPOCZĘTY!
Powiększ obraz

VI BIEG MEMORIAŁOWY IM. HELENY MARUSARZÓWNY W POGÓRSKIEJ WOLI

     12 września 2014r. uczniowie reprezentowali naszą szkołę na VI Biegu Memoriałowym im. Heleny Marusarzówny w Pogórskiej Woli. Oliwia Jakubowska (kl. Vb) zajęła I miejsce w kategorii szkoły podstawowe dziewczęta, a Artur Ciochoń (kl. VIb) III miejsce w kategorii szkoły podstawowe chłopcy. Zdobyliśmy także I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Oby tak dalej! Gratulacje!

Czytaj więcej o: VI BIEG MEMORIAŁOWY IM. HELENY MARUSARZÓWNY W POGÓRSKIEJ WOLI
Powiększ obraz

IV MIEJSCE W POWIECIE W RYWALIZACJI SPORTOWEJ

W trakcie obrad XLIX Sesji Rady Powiatu Tarnowskiego miało miejsce podsumowanie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkół z terenu Powiatu Tarnowskiego, organizowanego przez Szkolny Związek Sportowy w minionym roku szkolnym - 2013/2014. Nasza szkoła uplasowała się na wysokim IV miejscu w powiecie.

Czytaj więcej o: IV MIEJSCE W POWIECIE W RYWALIZACJI SPORTOWEJ
Powiększ obraz

SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z ODDZ. PRZEDSZKOLNEGO 0A Z POLICJANTEM

     Dnia 3 października 2014 roku dzieci z oddziału przedszkolnego 0a odwiedził wyjątkowy gość – pan aspirant Tomasz Marek. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu i przedszkolu.

Czytaj więcej o: SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z ODDZ. PRZEDSZKOLNEGO 0A Z POLICJANTEM
Powiększ obraz

II MIEJSCE OLIWII W OGÓLNOPOLSKICH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

     W sobotę, 4 października 2014r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIX Ogólnopolskich  Masowych Biegach Przełajowych Zrzeszenia LZS w Wolborzu. Oliwia Jakubowska z kl. Vb zajęła bardzo wysokie II miejsce w Polsce! Dobre lokaty zajęli także inni uczniowie reprezentujący naszą szkołę. Dominik Kozioł (kl. Vb) zajął X miejsce, Milena Majka (kl. Vb) XI. Serdecznie gratulujemy tych sukcesów naszym uczniom i trzymamy kciuki za kolejne tak udane występy!

Czytaj więcej o: II MIEJSCE OLIWII W OGÓLNOPOLSKICH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
Powiększ obraz

OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

     W poniedziałek, 13 października 2014r. uroczystą akademią świętowaliśmy w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektor szkoły Krystyna Rosół serdecznie powitała wszystkich zebranych na tej uroczystości: nauczycieli emerytów, ks. Proboszcza Stanisława Morańdę, ks. Proboszcza seniora Wiesława Książko, przedstawicieli Rady Rodziców, wszystkich obecnych nauczycieli i katechetów oraz uczniów. 

Czytaj więcej o: OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
Powiększ obraz

PIERWSZOKLASIŚCI PASOWANI NA UCZNIÓW

     Zgodnie z tradycją naszej szkoły 14 października to dzień, kiedy uczniowie klas pierwszych składają ślubowanie i zostają włączeni do społeczności szkolnej. I w tym roku nie mogło być inaczej! Już przed godziną 8.00 do szkoły przyszli odświętnie ubrani pierwszoklasiści wraz z rodzicami. Na uroczystości nie zabrakło występów najmłodszych przygotowanych pod kierunkiem wychowawczyń p. Celiny Czarnik (kl. Ia) oraz p. Anny Krzyżak (kl. Ib), gromko oklaskiwanych przez zebranych. To był ich "egzamin", który zdali na szóstkę! Po ślubowaniu Dyrektor szkoły Krystyna Rosół pasowała wszystkie dzieci na uczniów.

Czytaj więcej o: PIERWSZOKLASIŚCI PASOWANI NA UCZNIÓW
Powiększ obraz

CHŁOPCY MISTRZAMI GMINY TARNÓW W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

     Drużyna chłopców naszej szkoły stanęła na najwyższym podium i zdobyła tytuł Mistrza Gminy Tarnów w halowej piłce nożnej. Finały odbyły się 15 października 2014r. w Koszycach Wielkich. Chłopcy zagrali w składzie: Artur Ciochoń, Kamil Kasprzycki, Mikołaj Kokoszka, Albert Kuta, Jakub Kuta, Patryk Pinas, Jakub Wójcik (kl. VIb) oraz Krzysztof Początko, Aleks Siemiński (kl. Va), Michał Płaneta (kl. IV b). Naszym chłopcom dziękujemy za ogromny wysiłek i zaangażowanie oraz życzymy sukcesów w dalszych rozgrywkach sportowych. 

Czytaj więcej o: CHŁOPCY MISTRZAMI GMINY TARNÓW W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ
Powiększ obraz

DRUŻYNA DZIEWCZĄT Z BRĄZOWYM MEDALEM W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

     W piątek, 17 października br. drużyna dziewcząt reprezentowała naszą szkołę w zawodach halowej piłki nożnej. Co prawda halowa piłka nożna nie należy do typowo dziewczęcych dyscyplin sportowych, ale nasze reprezentantki pokazały, że świetnie radzą sobie w tej zespołowej grze zdobywając brązowy medal i ulegając drużynom ze szkół w Zawadzie i Zgłobicach. Gratulujemy dziewczętom tego sukcesu na szczeblu gminy!

Czytaj więcej o: DRUŻYNA DZIEWCZĄT Z BRĄZOWYM MEDALEM W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ
Powiększ obraz

BEZPIECZNA SZKOŁA W SIECI

     Dnia 23 października 2014r. uczniowie z klas IV - VI naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z cyklu "Bezpieczna szkoła w sieci". Z wielkim zainteresowaniem oglądali trzyminutowe kreskówki na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. Zakończenie każdej bajki zawierało morał mówiący jak uniknąć zagrożeń. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Spotkania przeprowadził funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Tarnowie sierżant sztab. Piotr Olearczyk, za co składamy serdeczne podziękowania.

Czytaj więcej o: BEZPIECZNA SZKOŁA W SIECI