Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kontakt

Wola Rzędzińska 435B
33-150 Wola Rzędzińska
tel/fax: (14) 679-21-70
e-mail: sp-rzed1@wp.pl

 


Jesteś tutaj: Start / ROK SZKOLNY / 2014/2015

2014/2015

Artykuły

ROK SZKOLNY 2014/2015 ROZPOCZĘTY!

2014-09-04

     1 września 2014r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. Wypoczęci, opaleni i uśmiechnięci uczniowie pojawili się na uroczystości rozpoczęcia kolejnego roku nauki. Szkolną inaugurację poprzedziła msza św. sprawowana przez Ks. Proboszcza Stanisława Morańdę i Ks. Roberta Maślaka.

    Dyrektor  Szkoły Krystyna Rosół serdecznie powitała wszystkich zebranych na szkolnej uroczystości, szczególnie ciepło zwracając się do najmłodszych – pierwszoklasistów i dzieci z oddziałów przedszkolnych. 

Czytaj więcej o: ROK SZKOLNY 2014/2015 ROZPOCZĘTY!

VI BIEG MEMORIAŁOWY IM. HELENY MARUSARZÓWNY W POGÓRSKIEJ WOLI

2014-10-22

     12 września 2014r. uczniowie reprezentowali naszą szkołę na VI Biegu Memoriałowym im. Heleny Marusarzówny w Pogórskiej Woli. Oliwia Jakubowska (kl. Vb) zajęła I miejsce w kategorii szkoły podstawowe dziewczęta, a Artur Ciochoń (kl. VIb) III miejsce w kategorii szkoły podstawowe chłopcy. Zdobyliśmy także I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Oby tak dalej! Gratulacje!

Czytaj więcej o: VI BIEG MEMORIAŁOWY IM. HELENY MARUSARZÓWNY W POGÓRSKIEJ WOLI

IV MIEJSCE W POWIECIE W RYWALIZACJI SPORTOWEJ

2014-10-01

W trakcie obrad XLIX Sesji Rady Powiatu Tarnowskiego miało miejsce podsumowanie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkół z terenu Powiatu Tarnowskiego, organizowanego przez Szkolny Związek Sportowy w minionym roku szkolnym - 2013/2014. Nasza szkoła uplasowała się na wysokim IV miejscu w powiecie.

Czytaj więcej o: IV MIEJSCE W POWIECIE W RYWALIZACJI SPORTOWEJ

SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z ODDZ. PRZEDSZKOLNEGO 0A Z POLICJANTEM

2014-10-13

     Dnia 3 października 2014 roku dzieci z oddziału przedszkolnego 0a odwiedził wyjątkowy gość – pan aspirant Tomasz Marek. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu i przedszkolu.

Czytaj więcej o: SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z ODDZ. PRZEDSZKOLNEGO 0A Z POLICJANTEM

II MIEJSCE OLIWII W OGÓLNOPOLSKICH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

2014-10-21

     W sobotę, 4 października 2014r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIX Ogólnopolskich  Masowych Biegach Przełajowych Zrzeszenia LZS w Wolborzu. Oliwia Jakubowska z kl. Vb zajęła bardzo wysokie II miejsce w Polsce! Dobre lokaty zajęli także inni uczniowie reprezentujący naszą szkołę. Dominik Kozioł (kl. Vb) zajął X miejsce, Milena Majka (kl. Vb) XI. Serdecznie gratulujemy tych sukcesów naszym uczniom i trzymamy kciuki za kolejne tak udane występy!

Czytaj więcej o: II MIEJSCE OLIWII W OGÓLNOPOLSKICH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

2014-10-22

     W poniedziałek, 13 października 2014r. uroczystą akademią świętowaliśmy w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektor szkoły Krystyna Rosół serdecznie powitała wszystkich zebranych na tej uroczystości: nauczycieli emerytów, ks. Proboszcza Stanisława Morańdę, ks. Proboszcza seniora Wiesława Książko, przedstawicieli Rady Rodziców, wszystkich obecnych nauczycieli i katechetów oraz uczniów. 

Czytaj więcej o: OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

PIERWSZOKLASIŚCI PASOWANI NA UCZNIÓW

2014-10-22

     Zgodnie z tradycją naszej szkoły 14 października to dzień, kiedy uczniowie klas pierwszych składają ślubowanie i zostają włączeni do społeczności szkolnej. I w tym roku nie mogło być inaczej! Już przed godziną 8.00 do szkoły przyszli odświętnie ubrani pierwszoklasiści wraz z rodzicami. Na uroczystości nie zabrakło występów najmłodszych przygotowanych pod kierunkiem wychowawczyń p. Celiny Czarnik (kl. Ia) oraz p. Anny Krzyżak (kl. Ib), gromko oklaskiwanych przez zebranych. To był ich "egzamin", który zdali na szóstkę! Po ślubowaniu Dyrektor szkoły Krystyna Rosół pasowała wszystkie dzieci na uczniów.

Czytaj więcej o: PIERWSZOKLASIŚCI PASOWANI NA UCZNIÓW

CHŁOPCY MISTRZAMI GMINY TARNÓW W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

2014-10-23

     Drużyna chłopców naszej szkoły stanęła na najwyższym podium i zdobyła tytuł Mistrza Gminy Tarnów w halowej piłce nożnej. Finały odbyły się 15 października 2014r. w Koszycach Wielkich. Chłopcy zagrali w składzie: Artur Ciochoń, Kamil Kasprzycki, Mikołaj Kokoszka, Albert Kuta, Jakub Kuta, Patryk Pinas, Jakub Wójcik (kl. VIb) oraz Krzysztof Początko, Aleks Siemiński (kl. Va), Michał Płaneta (kl. IV b). Naszym chłopcom dziękujemy za ogromny wysiłek i zaangażowanie oraz życzymy sukcesów w dalszych rozgrywkach sportowych. 

Czytaj więcej o: CHŁOPCY MISTRZAMI GMINY TARNÓW W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

DRUŻYNA DZIEWCZĄT Z BRĄZOWYM MEDALEM W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

2014-10-22

     W piątek, 17 października br. drużyna dziewcząt reprezentowała naszą szkołę w zawodach halowej piłki nożnej. Co prawda halowa piłka nożna nie należy do typowo dziewczęcych dyscyplin sportowych, ale nasze reprezentantki pokazały, że świetnie radzą sobie w tej zespołowej grze zdobywając brązowy medal i ulegając drużynom ze szkół w Zawadzie i Zgłobicach. Gratulujemy dziewczętom tego sukcesu na szczeblu gminy!

Czytaj więcej o: DRUŻYNA DZIEWCZĄT Z BRĄZOWYM MEDALEM W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

BEZPIECZNA SZKOŁA W SIECI

2014-10-30

     Dnia 23 października 2014r. uczniowie z klas IV - VI naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z cyklu "Bezpieczna szkoła w sieci". Z wielkim zainteresowaniem oglądali trzyminutowe kreskówki na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. Zakończenie każdej bajki zawierało morał mówiący jak uniknąć zagrożeń. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Spotkania przeprowadził funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Tarnowie sierżant sztab. Piotr Olearczyk, za co składamy serdeczne podziękowania.

Czytaj więcej o: BEZPIECZNA SZKOŁA W SIECI

PO 45 LATACH ZNÓW W SZKOLE

2014-10-30

     Dnia 24 października 2014r. do swojej pierwszej szkoły, po czterdziestu pięciu latach wrócili jej absolwenci – kl. VIII b – rocznik 1969. Spośród dwudziestu sześciu uczniów tej klasy – trzech już nie żyje. I ten fakt zmotywował pozostałych do organizacji klasowego spotkania po latach.  Przebiegło ono w bardzo miłej atmosferze. Przybyłych do szkoły absolwentów przywitała i oprowadziła po całym obiekcie dyrektor szkoły – Krystyna Rosół.

Czytaj więcej o: PO 45 LATACH ZNÓW W SZKOLE

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

2014-11-26

     11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dzień ten przypomina blisko półtorawieczne dążenie kilku pokoleń Polaków do odzyskania, utraconej na skutek zaborów, niepodległości. 

     Z tej okazji w piątek, 7 listopada 2014r. na uroczystej akademii uczniowie klasy Vb, pod kierunkiem wychowawczyni - Edyty Bartusiewicz, przedstawili program artystyczny, upamiętniający 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej o: ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

LAURKA DLA BIBLIOTEKI

2014-11-26

     W październiku 2014r. z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych dla uczniów z klas I - III został zorganizowany konkurs plastyczny "Laurka dla Biblioteki". W konkursie wzięło udział 32 uczniów. Laureatami zostali: Patrycja Kuczera (kl. II a) - I miejsce, Julia Kuciel (kl. I b), Adrian Rybak (kl. I b) ex equo - II miejsce, Gabriela Tott (kl. I a), Patrycja Sowa (kl. III b) ex equo - III miejsce. Wyróżniono prace 9 uczniów. Nagrody i dyplomy wręczyła dyrektor szkoły Krystyna Rosół i nauczyciel bibliotekarz Barbara Drwal w dniu 7 listopada 2014r.

Czytaj więcej o: LAURKA DLA BIBLIOTEKI

GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

2014-11-14

     W dniach 13-14 listopada 2014r. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Błoniu odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Zawodnicy - dziewczęta i chłopcy startowali w kategoriach gry indywidualnej i drużynowej. Do dalszych rozgrywek awansowało dwóch reprezentatów naszej szkoły: Klaudia Karczmarczyk (kl. IVb), która zajęła II m. oraz Jakub Kornaus (kl. VIb), który zajął IIIm. Gratulujemy tego sukcesu naszym uczniom oraz życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach!

Czytaj więcej o: GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

V GMINNY FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

2014-11-26

     W piątek, 14 listopada 2014r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w V Gminnym Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Koncertujemy dla Niepodległej", który odbył się w Zgłobicach. Zespół z klasy II wykonał pieśń "Warszawo ma". Grupa z klas V-VI za wykonanie pieśni "Dziś idę walczyć mamo" zdobyła Nagrodę za Najciekawszą Interpretację Wokalną. Uczniów do występu przygotowała p. Joanna Augustyn - Wróbel. Gratulujemy! 

Czytaj więcej o: V GMINNY FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ