Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kontakt

Wola Rzędzińska 435B
33-150 Wola Rzędzińska
tel/fax: (14) 679-21-70
e-mail: sp-rzed1@wp.pl

 


Jesteś tutaj: Start / ROK SZKOLNY / 2015/2016

2015/2016

Artykuły

Z WIZYTĄ W DRUKARNI

2016-03-08

Uczniowie z klas 0B i 1B wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedzili w dniu 03.01.2013r. drukarnię pana Mieczysława Pastuszki.
Wycieczka miała charakter edukacyjny. Uczniowie zapoznali się z pracą drukarni i drukarza, zobaczyli różnego rodzaju maszyny, jakie wykorzystywane są do stworzenia reklamy, książki czy folderu itp.
Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, które odbyło się w ramach projektu „Papier” realizowanego przez klasę 0B. 

Czytaj więcej o: Z WIZYTĄ W DRUKARNI

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

2015-11-24

     Dnia 1 września 2015r. odbyło się w szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016. Szkolne uroczystości poprzedziła msza święta.

Uczniów, rodziców i nauczycieli w murach szkoły powitała dyrektor - p. Joanna Rogowska-Kuta. Dyrektor przedstawiłą też nowych nauczycieli, którzy od września rozpoczęli pracę w naszej szkole. Są to: p. Barbara Barwacz - nauczyciel matematyki, p. Anna Filar- wychowawca świetlicy, p. Paweł Krzemień - nauczyciel plastyki, p. Marian Sojat - bibliotekarz, p. Angelika Zaucha - logopeda oraz ks. Wojciech Sola i ks.Jan Król.

     W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów!  

Czytaj więcej o: UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

WYCIECZKA KLAS DRUGICH DO PACANOWA I ZALIPIA

2015-11-25

     W dniu 29 września 2015r. klasy II a i II b wyruszyły na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Trasa wiodła do Zalipia i Pacanowa. W malowanej wsi dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Najpierw przygotowały pędzelki z patyczka i próbowały malować kwiaty na kartce. Później podobnymi motywami kwiatowymi ozdabiały dzwoneczki.

     Kolejnym etapem podróży był Pacanów - siedziba Koziołka Matołka. Tam przeszły trasę pt. "W krainie bajek". Dzieci popisywały się znajomością licznych baśni i wykonywały ciekawe zadania. Dzielni, mali podróżnicy w radosnych nastrojach i pełni wrażeń wrócili do domów.

Czytaj więcej o: WYCIECZKA KLAS DRUGICH DO PACANOWA I ZALIPIA

DZIECI Z ODDZIAŁU OB NA GMINNYM FESTIWALU PRZEDSZKOLAKÓW

2015-11-24

     W niedzielę 27 września 2015r. w Zgłobicach odbył się VIII Gminny Festiwal Kultury Dziecięcej podhasłem "Wspaniałe Przedszkolaki". Naszą szkołę reprezentowały dzieci z Oddziału Przedszkolnego 0B wraz z wychowawcą -  p. Anną Grzegorczyk - Szczerbą. Dzieci wystąpiły z piosenką "Grzeczne słówka". Oprócz grupy z naszej szkoły zaprezentowało się jeszcze 13 innych zespołów z przedszkoli i szkół Gminy Tarnów. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i dyplomami za udział w tym wydarzeniu. Otrzymaliśmy także prezent dla placówki - piękne książki z bajkami dla dzieci.

Czytaj więcej o: DZIECI Z ODDZIAŁU OB NA GMINNYM FESTIWALU PRZEDSZKOLAKÓW

WIZYTA POLICJANTA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM 0a

2015-11-25

     Dnia 29 września 2015r. przedszkolaków z oddziału 0a odwiedził policjant - starszy aspirant Tomasz Marek z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Pan policjant przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, przedstawił korzyści wynikające z noszenia ubrań posiadających elementy odblaskowe, a także mówił o tym, jak się zachowywać, gdy zaczepi nas obca osoba.

Czytaj więcej o: WIZYTA POLICJANTA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM 0a

SZKOLNE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA MUZYKI

2015-11-25

     1 października 2015r. uczciliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Muzyki. Jak? Muzyką na żywo w wykonaniu uczniów. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się z jak najlepszej strony, prezentując ciekawe utwory muzyczne, śpiewając i grając na różnych instrumentach (gitara klasyczna i elektryczna, keyboard, instrumenty dęte, perkusja).

     Publiczność nagrodziła występy gromkimi brawami.

Czytaj więcej o: SZKOLNE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA MUZYKI

OGNISKO KLASOWE IV B

2015-11-24

     Dnia 6 października 2015r. klasa  IV B wraz z wychowawcą - p. Martą Kornaus spotkała się na ognisku klasowym. Pogoda sprzyjała wspólnym zabawom na świeżym powietrzu. Serdeczne podziękowania dla P. Błasik, która zaprosiła dzieci do siebie i  pomogła zorganizować to miłe klasowe spotkanie. 

Czytaj więcej o: OGNISKO KLASOWE IV B

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

2015-11-24

     Dnia 14 października 2015r., zgodnie z tradycją, odbyło się w naszej szkole ślubowanie klas pierwszych. W poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej zostali przyjęci uczniowie klasy Ia i Ib. Nie zabrakło wierszy, piosenek, prezentacji tanecznych podziwianych przez licznie zgromadzonych Rodziców i pasowania przez dyrektora szkoły p. Joannę Rogowską-Kutę dużym, czerwonym ołówkiem. Uczniów do występu przygotowały wychowawczynie: p. Małgorzata Bryg-Ciochoń i p. Agnieszka Wojtas. Po pięknych występach uczniowie udali się na słodki poczęstunek.

     Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy  wielu sukcesów w nauce.

Czytaj więcej o: UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

AKADEMIA Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA

2015-11-26

     Dnia 15 października 2015r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Piękny program artystyczny przygotowali uczniowie klasy II a wraz z wychowawcą - p. Celiną Czarnik oraz chór szkolny pod kierunkiem p. Joanny Augustyn - Wróbel. 

 

Czytaj więcej o: AKADEMIA Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA

PAŹDZIERNIK- MIESIĄCEM BIBLIOTEK

2015-11-27

     W październiku na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek. Organizowane są wtedy różne konferencje, konkursy czytelnicze, czy też zwiedza się najstarsze biblioteki na świecie.

     Nasza szkoła w tym roku szkolnym także postanowiła uczcić ten specjalny miesiąc organizując konkursy dla uczniów klas 0-III oraz IV - VI. Klasy 0-III wykonały jesienne bukiety dla biblioteki, a klasy IV-VI wzięły udział w konkursie "Czytam, bo...". Organizatorem konkursów był bibliotekarz - p. Marian Sojat.

Czytaj więcej o: PAŹDZIERNIK- MIESIĄCEM BIBLIOTEK

PODSUMOWANIE AKCJI - KARMA DLA ZWIERZAKA

2015-11-27

     W miesiącu październiku 2015r. przeprowadziliśmy w naszej szkole akcję pomocy dla Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt „Animals”, oddział w Tarnowie, w której uczestniczyli nasi uczniowie. Łącznie zebraliśmy 80,63 kg karmy. 

     Największą ilość karmy zebrały następujące klasy: IV A: 32 kg, I B: 20 kg, VI B:11 kg. Koordynatorem akcji był opiekun Samorządu Szkolnego p. Marian Sojat. Za wszelką okazaną pomoc serdecznie dziękujemy!

 

Czytaj więcej o: PODSUMOWANIE AKCJI - KARMA DLA ZWIERZAKA

ŚNIADANIE DAJE MOC!

2015-11-26

     Dnia 6 listopada 2015r. odbył się w naszej szkole finał projektu promującego zdrowe odżywianie. Przyłączyliśmy się w ten spopsób do ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". W sali gimnastycznej wystąpiły klasa 3b oraz 2a i 2b. Odbyło się też wiele konkursów, np. na najciekawsze drugie śniadanie. Były piękne stroje, przedstawienia i świetna zabawa. Szkolnym koordynatorem projektu była p. Marta Nocoń - Ziaja.

     Teraz nasi uczniowie o zdrowym odżywianiu wiedzą już prawie wszystko!

     Zapraszamy do obejrzenia relacji na stronie Tarnowskiej.tv: 

     http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/7102,o-zdrowym-odzywaniu-wiedza-praktycznie-wszystko.html

Czytaj więcej o: ŚNIADANIE DAJE MOC!

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

2015-11-26
     W dniu 12 listopada 2015r. wszyscy uczniowie uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przygotowanej przez  klasę 6 a oraz chór szkolny. Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Barwy narodowe, godło, flaga, hymn oraz własnoręcznie wykonane kotyliony podkreśliły patriotyczny charakter apelu.
Czytaj więcej o: APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

2015-11-27

     7 października 2015r. uczniowie klas piątych i szóstych wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Sandomierza. Po przyjeździe udali się w stronę Starego Rynku na spotkanie z przewodnikiem. Na początek ruszyli magiczną Trasą Podziemną. W czasie spaceru słuchali legendy o Halinie Krempiance - córce sandomierskiego kasztelana Jana z Krempy. Uczniowie mieli również możliwość samodzielnego wybicia monet.

Czytaj więcej o: WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

PROJEKT EDUKACYJNY "DRZEWO"

2015-11-27

     W październiku i listopadzie 2015r. oddział przedszkolny 0B uczestniczył w projekcie edukacyjnym pod hasłem „Drzewo”. Podczas realizacji projektu dzieci wykonywały wiele ciekawych zadań. Poznały różne gatunki drzew, które rosną w najbliższej okolicy i z którymi spotykają się na co dzień. Były to zarówno drzewa iglaste, jak i liściaste. Projekt zakończył się lekcją otwartą dla rodziców, podczas której dzieci wraz z wychowawcą, p. Anną Grzegorczyk-Szczerbą podsumowały zdobyte wiadomości oraz przedstawiły krótką inscenizację dotyczącą drzew.

Czytaj więcej o: PROJEKT EDUKACYJNY "DRZEWO"