Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kontakt

Wola Rzędzińska 435B
33-150 Wola Rzędzińska
tel/fax: (14) 679-21-70
e-mail: sp-rzed1@wp.pl

 


Jesteś tutaj: Start / ROK SZKOLNY / 2016/2017

2016/2017

Artykuły

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

2016-09-06

 Dnia 1 września 2016r. odbyło się  uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Uczniów, rodziców i nauczycieli w murach szkoły powitała pani Dyrektor - Joanna Rogowska-Kuta.   W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów!  

Czytaj więcej o: UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

VII BIEG MEMORIAŁOWY PATRONKI SZKOŁY

2016-09-22

     Dnia 13 września 2016 r. pod pomnikiem poległych w Pogórskiej Woli odbyły się uroczystości patriotyczne oraz VII Bieg Memoriałowy patronki szkoły Heleny Marusarzówny. W biegu wzięła udział reprezantacja naszej szkoły. Tradycyjnie drużynowo zajęliśmy I miejsce i zdobyliśmy puchar. A indywidualnie też sukcesy. Wśród chłopców złoty medal zdobył Dominik Wójcik (kl. IVa), srebro wywalczył Daniel Kiełbasa (Va). Zuzanna Łakoma w rywalizacji dziewcząt zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal. Gratulujemy wszystkim reprezentantom szkoły i życzymy dalszych sukcesów sportowych naszym uczniom!

Czytaj więcej o: VII BIEG MEMORIAŁOWY PATRONKI SZKOŁY

DZIEŃ CHŁOPAKA

2016-10-01

     Dnia 30 września2016r. zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Chłopcy rywalizowali ze sobą o tytuł Super Chłopaka. Panowie brali udział w konkurencjach kulinarnych, sprawnościowych oraz przeciąganiu liny. Chłopcy musieli przebrać się w strój z lat dwudziestych, przedstawić się rymowanką oraz wykazać się znajomością zasad savoir - vivre. Zmaganiom towarzyszyły duże emocje. Tytuł SUPER CHŁOPAKA zdobył uczeń klasy VIB - Maksymilian Dudoń. Gratulujemy zdobywcy tytułu oraz wszystkim uczestnikom rywalizacji!

Czytaj więcej o: DZIEŃ CHŁOPAKA

SUKCES DOMINIKA

2016-10-03

    Uczeń klasy IV a - Dominik Wójcik odniósł kolejny spektakularny sukces. Zdobył II miejsce i srebrny medal w XXI Ogólnopolskich Masowych Biegach Przełajowych Zrzeszenia LZS, które odbyły się w miniony weekend w Wolborzu. Jesteśmy ogromnie dumni z Dominika i czekamy na jego kolejne sukcesy. Gratulujemy!

Czytaj więcej o: SUKCES DOMINIKA

DZIEŃ MUZYKI

2016-10-07

Dnia 4.10.2016r. już po raz drugi odbył się w naszej szkole koncert z okazji Światowego Dnia Muzyki. Nasi uczniowie uzdolnieni muzycznie zaprezentowali swoje umiejętności na forum szkoły. Przy okazji  prezentacji muzycznych szkolne koło Caritas przeprowadziło akcję pod hasłem: "Tobie smakuje - innym życie ratuje". Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany osobom potrzebującym.

Czytaj więcej o: DZIEŃ MUZYKI

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

2016-10-13

DRODZY NAUCZYCIELE!

Dziękujemy za wszystkie starania, które wkładacie w nasze wychowanie i edukację. Wierzymy, że Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych. Dziękujemy za codzienną pracę z nami. Zdajemy sobie sprawę, że na efekty Waszej pracy trzeba będzie czekać długo i cierpliwie, ale przyjdzie czas, kiedy stanie się ona widoczna. Dlatego jeszcze raz za wszystko dziękujemy i składamy najserdeczniejsze życzenia!

UCZNIOWIE PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W WOLI RZĘDZIŃSKIEJ

W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla nauczyceli słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy!

Czytaj więcej o: DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

2016-10-19

Dnia 13 października 2016r. uczniowie klasy I a zostali przyjęci w poczet braci uczniowskiej naszej szkoły. Podczas ślubowania dowiedli, że mogą godnie reprezentować szkołę. Tym samym stali się pełnoprawnymi uczniami. Wszyscy pierwszoklasiści z  dumą i wielkim przejęciem złożyli ślubowanie, a następnie zostali pasowani przez Panią Dyrektor na uczniów.

Czytaj więcej o: UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

GMINNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT

2016-10-20

     Dnia 20.10.2016 w Koszycach Małych odbył się Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Martyna Dulińska, Weronika Pierzchała, Karolina Jaklińska, Emilia Kuta, Julia Jarmuła,Wiktoria Potępa, Wiktoria Stach, Zuzanna Majka. W turnieju wzięło udział 7 drużyn, a nasza drużyna zajęła 4 miejsce. Gratulujemy!

Czytaj więcej o: GMINNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT

CZYTAMY NASZYM PRZEDSZKOLAKOM

2016-10-28

     W naszej szkole prowadzona jest akcja „Czytamy przedszkolakom”. W każdy wtorek uczniowie z klasy VI b czytają głośno dzieciom z oddziału przedszkolnego nowości zakupione przez szkolną bibliotekę. Maluchy z wielkim zainteresowaniem i wypiekami na twarzy słuchają przygód bohaterów książek. Akcja będzie prowadzona do końca roku szkolnego.

Czytaj więcej o: CZYTAMY NASZYM PRZEDSZKOLAKOM

DYSKOTEKA SZKOLNA

2016-10-30

KSIĄŻKOWA LISTA PRZEBOJÓW

2016-10-30

     Dnia 28 X 2016 r. została rozstrzygnięta akcja „Książkowa Lista Przebojów” zorganizowana przez bibliotekę szkolną. Uczniowie dokonywali wyboru najciekawszych ich zdaniem książek lub całych serii. Swoje propozycje wrzucali do urny wyborczej. Na kartkach zamieszczali tytuł, autora i krótkie uzasadnienie. Najwięcej głosów zebrały książki:

1. „Dzienniczek cwaniaczka”  Jeff Kinney,

2. „Mikołajek” Sempe i Goscinny,

3.  „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren.

Czytaj więcej o: KSIĄŻKOWA LISTA PRZEBOJÓW

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

2016-11-17

Dnia 10 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbył się koncert, podczas którego każda z klas zaśpiewała wybraną pieśń patriotyczną.

Czytaj więcej o: ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI I LITERACKI

2016-11-21

Dnia 15.11.2016 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Poeci polscy dzieciom”.  Przebiegał on w dwóch etapach, pierwszy to eliminacje klasowe, w wyniku których wytypowani  zostali dwaj uczniowie reprezentujący klasę. Drugi etap to eliminacje szkolne, w których wzięło udział 17 uczniów z klas 1 – 6. Uczestnicy zaprezentowali utwory poetyckie znanych autorów.

Czytaj więcej o: SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI I LITERACKI

VII GMINNY FESTIWALl PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

2016-11-22

Dnia 21 listopada 2016 r. w Zgłobicach odbył się VII Gminny Festiwal Pieśni Patriotycznych. Uczennice naszej szkoły: Zuzanna Bielecka, Wanessa Cybruch i Aleksandra Derus otrzymały Nagrodę Specjalną i statuetkę Złotej Nutki. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej o: VII GMINNY FESTIWALl PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

2016-11-28

Dnia 16 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Szkolny.Atrakcji nie brakowało!  Wesoła zabawa, dobra muzyka, wróżby, słodkie przekąski i wspaniałe stroje sprawiły że  uczniowie świetnie się bawili.

Czytaj więcej o: DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA