Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej

Logo Kuratorium Oświaty w KrakowieElektroniczna skrzynka podawczaLogo programu Żółty Talerz

Jesteś tutaj: Start / ROK SZKOLNY / 2017/2018

2017/2018

Artykuły

Powiększ obraz

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

W poniedziałek, 4 września, uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pani Dyrektor Joanna Rogowska-Kuta serdecznie powitała uczniów, rodziców oraz grono nauczycielskie, życząc wszystkim samych sukcesów. Część artystyczna na tą okoliczność została przygotowana przez uczniów z klas 3a i 7a oraz chór szkolny.

Czytaj więcej o: UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Powiększ obraz

POŻEGNANIE PANI CELINY CZARNIK

12 września 2017 roku pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę wieloletnią nauczycielkę naszej szkoły - Panią Celinę Czarnik. Były podziękowania za długoletnią pracę i sukcesy zawodowe. Wręczono kwiaty i upominki, przekazano życzenia pomyślności, zdrowia, samych szczęśliwych dni na tym kolejnym etapie życia oraz czasu na realizację własnych pasji i marzeń.

Czytaj więcej o: POŻEGNANIE PANI CELINY CZARNIK
Powiększ obraz

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

29 września obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. 
W tym dniu uczniowie - eksperci (w specjalnych patrolach egzaminacyjne) odpytywali uczniów i dorosłych ze znajomości tabliczki mnożenia. 
Serdecznie gratulujemy wszystkim odważnym, którzy przystąpili do tego egzaminu. 
Dzień Tabliczki Mnożenia cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów i z pewnością weźmiemy udział w akcji w przyszłym roku szkolnym, zatem cały rok przed nami, aby trenować tabliczkę mnożenia!!!!

Czytaj więcej o: ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
Powiększ obraz

OGNISKO KLASOWE IVA

27 września br. w godzinach popołudniowych uczestniczyliśmy w ognisku klasowym. Z miejsca zbiórki przy Ośrodku Zdrowia w Woli Rzędzińskiej udaliśmy się do pobliskiego lasku, znajdującego się tuż obok domu naszego kolegi . Tam już czekały na nas palenisko, drewno, ławeczki i kącik turystyczny przygotowany przez rodziców Kuby i jego starszych braci.Prawdziwe ognisko, wesoło trzaskający ogień zarumieniły nam twarze i wprawiły w dobry nastrój. Upieczone kiełbaski i ziemniaczki smakowały wyśmienicie. Siedząc w kręgu śpiewaliśmy piosenki, a potem bawiliśmy się w berka, wyścigi rzędów, chowanego oraz rycerzy i księżniczki. 

Czytaj więcej o: OGNISKO KLASOWE IVA
Powiększ obraz

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

28 września 2017 roku w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” tarnowscy policjanci wspólnie z przesympatyczną żywą maskotką – Mrówką, odwiedzili uczniów pierwszych klas. Pani policjantka przypomniała dzieciom, jak należy bezpiecznie poruszać się po drogach i w których miejscach przechodzić przez ulicę, aby szczęśliwie dotrzeć do celu. Pod koniec spotkania Mrówka, która niewątpliwie okazała się atrakcją dnia, rozdawała dzieciom odblaskowe kamizelki ze słodką niespodzianką.

Czytaj więcej o: BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
Powiększ obraz

KONKURS "JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE"

W dniu 29.09.2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy "Jestem bezpieczny na drodze", w którym wzięli udział uczniowie klas I-III. Każda klasa zaprezentowała zrobione przez siebie odblaski oraz wykonała piosenkę tematycznie związaną z konkursem. Najładniej zaprezentowały się klasy I a i I b, które za wykonane utwory otrzymały pierwsze miejsce. Konkurs wiedzy wygrała natomiast klasa II a.

Czytaj więcej o: KONKURS "JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE"
Powiększ obraz

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany dla chłopców specjalny konkurs. Wszyscy biorący udział dzielnie walczyli o cenną nagrodę – tydzień bez kartkówek i odpowiedzi ustnych. Na drodze do zwycięstwa czekało ich kilka konkurencji. Były to: prezentacja przygotowanego śmiesznego przebrania, znajomość klubów sportowych, zmierzenie się z kwaśną cytrynką. Ostatnią konkurencją, która wyłoniła trzech finalistów był sprawdzian kondycji fizycznej. Ostatecznie zmagania wygrał Daniel Kiełbasa z klasy 6a.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, a szczególnie Danielowi.

Czytaj więcej o: DZIEŃ CHŁOPAKA
Powiększ obraz

WYSTAWA MISIOWE KSIĄŻECZKI

Zapraszamy do biblioteki szkolnej na wystawę książek, których bohaterami są misie, miśki i misiaczki. Znaleźć tu można między innymi znanego i lubianego Misia Uszatka Cz. Janczarskiego, Kubusia Puchatka autorstwa A. Miln’a i Paddingtona M. Bonda.  Inne książeczki, po które warto sięgnąć to Przygody misia Guziczka A. Szymanowskiej, Księga dżungli R. Kiplinga,  Złotowłosa i trzy niedźwiadki, Rodzina niedźwiadków, serie Troskliwe Misie, Marysia, Miś Remiś i wiele innych. Te zabawne, pogodne i pełne wielu misiowych przygód książeczki na pewno Was rozbawią i zainteresują.

Zapraszamy!

Czytaj więcej o: WYSTAWA MISIOWE KSIĄŻECZKI
Powiększ obraz

OGNISKO KLASOWE IIIB

Dnia 02.10.2017 r. klasa III b uczestniczyła w ognisku klasowym w Wiosce Indiańskiej "Fort Wapiti" w Zalasowej. Dzieci zwiedziły skansen kultury Indian z Ameryki Północnej, zobaczyły indiański namiot - tipi, oglądały tradycyjne indiańskie stroje, instrumenty, łuki, tomahawki, a nawet broń palną. Oprócz zwiedzania dzieci mogły aktywnie spędzić czas w czasie gier i zabaw indiańskich. Strzelały z łuku i dmuchawek, rzucały włócznią, pokonały indiański tor przeszkód, nawijały sznur na motek. Na koniec, po zjedzeniu kiełbaski, uczestniczyły w warsztatach rękodzieła, w czasie których wykonały naszyjnik z kolorowych koralików.

Czytaj więcej o: OGNISKO KLASOWE IIIB
Powiększ obraz

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

13 października odbyło się w naszej szkole wielkie święto pierwszaków. W tym szczególnym dniu odświętnie ubrani pierwszoklasiści przybyli do szkoły wraz ze swoimi rodzicami. Uroczystość rozpoczęła się występem dzieci, który przygotowały wraz ze swoimi wychowawcami panią Anną Krzyżak oraz panią Małgorzatą Bryg-Ciochoń. 
Dzieci złożyły również uroczyste ślubowanie, a dyrektor szkoły dokonała aktu pasowania na ucznia. 
Na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
Wszystkim pierwszakom życzymy powodzenia w szkole, zapału do nauki, wiary we własne możliwości i wielu sukcesów.

Czytaj więcej o: ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH