Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kontakt

Wola Rzędzińska 435B
33-150 Wola Rzędzińska
tel/fax: (14) 679-21-70
e-mail: sp-rzed1@wp.pl

 


Jesteś tutaj: Start / ROK SZKOLNY / 2017/2018

2017/2018

Artykuły

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

2017-09-05

W poniedziałek, 4 września, uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pani Dyrektor Joanna Rogowska-Kuta serdecznie powitała uczniów, rodziców oraz grono nauczycielskie, życząc wszystkim samych sukcesów. Część artystyczna na tą okoliczność została przygotowana przez uczniów z klas 3a i 7a oraz chór szkolny.

Czytaj więcej o: UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

POŻEGNANIE PANI CELINY CZARNIK

2017-09-13

12 września 2017 roku pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę wieloletnią nauczycielkę naszej szkoły - Panią Celinę Czarnik. Były podziękowania za długoletnią pracę i sukcesy zawodowe. Wręczono kwiaty i upominki, przekazano życzenia pomyślności, zdrowia, samych szczęśliwych dni na tym kolejnym etapie życia oraz czasu na realizację własnych pasji i marzeń.

Czytaj więcej o: POŻEGNANIE PANI CELINY CZARNIK

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

2017-10-02

29 września obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. 
W tym dniu uczniowie - eksperci (w specjalnych patrolach egzaminacyjne) odpytywali uczniów i dorosłych ze znajomości tabliczki mnożenia. 
Serdecznie gratulujemy wszystkim odważnym, którzy przystąpili do tego egzaminu. 
Dzień Tabliczki Mnożenia cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów i z pewnością weźmiemy udział w akcji w przyszłym roku szkolnym, zatem cały rok przed nami, aby trenować tabliczkę mnożenia!!!!

Czytaj więcej o: ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

OGNISKO KLASOWE IVA

2017-10-04

27 września br. w godzinach popołudniowych uczestniczyliśmy w ognisku klasowym. Z miejsca zbiórki przy Ośrodku Zdrowia w Woli Rzędzińskiej udaliśmy się do pobliskiego lasku, znajdującego się tuż obok domu naszego kolegi . Tam już czekały na nas palenisko, drewno, ławeczki i kącik turystyczny przygotowany przez rodziców Kuby i jego starszych braci.Prawdziwe ognisko, wesoło trzaskający ogień zarumieniły nam twarze i wprawiły w dobry nastrój. Upieczone kiełbaski i ziemniaczki smakowały wyśmienicie. Siedząc w kręgu śpiewaliśmy piosenki, a potem bawiliśmy się w berka, wyścigi rzędów, chowanego oraz rycerzy i księżniczki. 

Czytaj więcej o: OGNISKO KLASOWE IVA

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

2017-10-04

28 września 2017 roku w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” tarnowscy policjanci wspólnie z przesympatyczną żywą maskotką – Mrówką, odwiedzili uczniów pierwszych klas. Pani policjantka przypomniała dzieciom, jak należy bezpiecznie poruszać się po drogach i w których miejscach przechodzić przez ulicę, aby szczęśliwie dotrzeć do celu. Pod koniec spotkania Mrówka, która niewątpliwie okazała się atrakcją dnia, rozdawała dzieciom odblaskowe kamizelki ze słodką niespodzianką.

Czytaj więcej o: BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

KONKURS "JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE"

2017-10-04

W dniu 29.09.2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy "Jestem bezpieczny na drodze", w którym wzięli udział uczniowie klas I-III. Każda klasa zaprezentowała zrobione przez siebie odblaski oraz wykonała piosenkę tematycznie związaną z konkursem. Najładniej zaprezentowały się klasy I a i I b, które za wykonane utwory otrzymały pierwsze miejsce. Konkurs wiedzy wygrała natomiast klasa II a.

Czytaj więcej o: KONKURS "JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE"

DZIEŃ CHŁOPAKA

2017-10-04

30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany dla chłopców specjalny konkurs. Wszyscy biorący udział dzielnie walczyli o cenną nagrodę – tydzień bez kartkówek i odpowiedzi ustnych. Na drodze do zwycięstwa czekało ich kilka konkurencji. Były to: prezentacja przygotowanego śmiesznego przebrania, znajomość klubów sportowych, zmierzenie się z kwaśną cytrynką. Ostatnią konkurencją, która wyłoniła trzech finalistów był sprawdzian kondycji fizycznej. Ostatecznie zmagania wygrał Daniel Kiełbasa z klasy 6a.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, a szczególnie Danielowi.

Czytaj więcej o: DZIEŃ CHŁOPAKA

WYSTAWA MISIOWE KSIĄŻECZKI

2017-10-18

Zapraszamy do biblioteki szkolnej na wystawę książek, których bohaterami są misie, miśki i misiaczki. Znaleźć tu można między innymi znanego i lubianego Misia Uszatka Cz. Janczarskiego, Kubusia Puchatka autorstwa A. Miln’a i Paddingtona M. Bonda.  Inne książeczki, po które warto sięgnąć to Przygody misia Guziczka A. Szymanowskiej, Księga dżungli R. Kiplinga,  Złotowłosa i trzy niedźwiadki, Rodzina niedźwiadków, serie Troskliwe Misie, Marysia, Miś Remiś i wiele innych. Te zabawne, pogodne i pełne wielu misiowych przygód książeczki na pewno Was rozbawią i zainteresują.

Zapraszamy!

Czytaj więcej o: WYSTAWA MISIOWE KSIĄŻECZKI

OGNISKO KLASOWE IIIB

2017-10-18

Dnia 02.10.2017 r. klasa III b uczestniczyła w ognisku klasowym w Wiosce Indiańskiej "Fort Wapiti" w Zalasowej. Dzieci zwiedziły skansen kultury Indian z Ameryki Północnej, zobaczyły indiański namiot - tipi, oglądały tradycyjne indiańskie stroje, instrumenty, łuki, tomahawki, a nawet broń palną. Oprócz zwiedzania dzieci mogły aktywnie spędzić czas w czasie gier i zabaw indiańskich. Strzelały z łuku i dmuchawek, rzucały włócznią, pokonały indiański tor przeszkód, nawijały sznur na motek. Na koniec, po zjedzeniu kiełbaski, uczestniczyły w warsztatach rękodzieła, w czasie których wykonały naszyjnik z kolorowych koralików.

Czytaj więcej o: OGNISKO KLASOWE IIIB

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

2017-10-18

13 października odbyło się w naszej szkole wielkie święto pierwszaków. W tym szczególnym dniu odświętnie ubrani pierwszoklasiści przybyli do szkoły wraz ze swoimi rodzicami. Uroczystość rozpoczęła się występem dzieci, który przygotowały wraz ze swoimi wychowawcami panią Anną Krzyżak oraz panią Małgorzatą Bryg-Ciochoń. 
Dzieci złożyły również uroczyste ślubowanie, a dyrektor szkoły dokonała aktu pasowania na ucznia. 
Na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
Wszystkim pierwszakom życzymy powodzenia w szkole, zapału do nauki, wiary we własne możliwości i wielu sukcesów.

Czytaj więcej o: ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

2017-10-18

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W piątek 13 października ten dzień świętowaliśmy w naszej szkole. Za wszystkie niespodzianki przygotowane w tym dniu przez Panią Dyrektor, uczniów oraz Rodziców, całe grono pedagogiczne składa serdeczne podziękowania.

Czytaj więcej o: ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

LEKCJA W KINIE

2017-10-18

16 października uczniowie klas IV-VII wzięli udział w "Lekcji w kinie" organizowanej przez Centrum Edukacji Filmowej. Ta ciekawa prezentacja multimedialna połączona z projekcją filmu odbyła się w budynku PWSZ w Tarnowie. Zajęcia prowadzone były przez aktora dubbingowego i filmowego - Maksymiliana Bogumiła. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali wykładu na temat efektów specjalnych, a na koniec obejrzeli film pt. „Wicher”.

Czytaj więcej o: LEKCJA W KINIE

ŚWIĘTO JESIENI

2017-10-23

18 października do naszej szkoły z pól, lasów i ogrodów, przyszła pani Jesień. Uczniowie klas I-III, pięknie ja przywitali. Każda klasa zaśpiewała piosenkę oraz wyrecytowała wiersz. Pani Jesień otrzymała mnóstwo prezentów. Były to: kapelusze, szale, bukiety jesienne,  dyniowe zwierzątka oraz jesienne kompozycje z kwiatów i warzyw.

Czytaj więcej o: ŚWIĘTO JESIENI

OGNISKO KLASOWE 1B

2017-10-28

19 października 2017 roku uczniowie klasy 1b wybrali się na dłuższy spacer do lasu. W lesie czekała na nich niespodzianka - ognisko. Było wspaniale - dzieci same piekły kiełbaski i ziemniaki, które smakowały wyśmienicie. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły.

Czytaj więcej o: OGNISKO KLASOWE 1B

PÓŁFINAŁ GMINNY W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

2017-10-28

Chłopcy wygrali wszystkie z dwóch meczy, zajmując pierwsze miejsce tym samym przechodząc do finałów. Zwyciężyli ze Szkołą Podstawową nr 2 w Woli Rzędzińskiej 6:1 oraz Jodłówką Wałki 12:2. W obu rozgrywkach mieli zdecydowaną przewagę przez cały mecz.
Dziewczyny podobnie jak chłopcy zajęły pierwsze miejsce w grupie. Wygrały z SP nr 2 w Woli Rzędzińskiej 3:1 oraz zremisowały z Jodłówką Wałki 1:1. Oba mecze były bardzo wyrównane. Gratulujemy!!

Czytaj więcej o: PÓŁFINAŁ GMINNY W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW