Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej

Logo Kuratorium Oświaty w KrakowieElektroniczna skrzynka podawczaLogo programu Żółty Talerz

Jesteś tutaj: Start / ROK SZKOLNY / 2021/2022

2021/2022

Artykuły

Powiększ obraz

BIOLOGIA TO NIE TYLKO PODRĘCZNIK!

Ciekawość i chęci - tylko tyle trzeba aby w kreatywny sposób uczyć się o życiu zwierząt i ludzi

Czytaj więcej o: BIOLOGIA TO NIE TYLKO PODRĘCZNIK!
Powiększ obraz

DZIEŃ DOBRA

Kuchnia chińska daleka i tajemnicza? Dla nas już nie! Klasa 4A przygotowała chińskie potrawy: banany po chińsku, risotto z owocami oraz galaretki w kształcie flagi Chin. A osoby ciekawe swojej przyszłości, mogły ją sprawdzić kupując ciasteczko z wróżbą☺

Czytaj więcej o: DZIEŃ DOBRA
Powiększ obraz

WYRÓŻNIENIE DLA MAI I MARTYNY SOBOL

Uczennice klasy V A Maja i Martyna Sobol zdobyły wyróżnienie na VII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej w Koszycach Małych i zakwalifikowały się do finału, który odbędzie się w Krakowie. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Czytaj więcej o: WYRÓŻNIENIE DLA MAI I MARTYNY SOBOL
Powiększ obraz

NA BOISKU I BASENIE...

W dniach 12 i 17 maja na stadionie Klubu Sportowego Koszyce Wielkie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w piłce nożnej. Nasi uczniowie dzielnie reprezentowali naszą szkołę.

Czytaj więcej o: NA BOISKU I BASENIE...
Powiększ obraz

80 ROCZNICA ŚMIERCI NASZEJ PATRONKI HELENY MARUSARZ

Dzisiaj,  12 września mija dokładnie 80 lat od śmierci naszej patronki Heleny Marusarz. Zjawiskowo pięknej i utalentowanej narciarki, kurierki tatrzańskiej, żołnierza ZWZ, placówki kurierskiej ZWZ-AK o kryptonimie „Zagroda”.  Została rozstrzelana przez Niemców 12 września 1941 r. w Pogórskiej Woli. Miała zaledwie 23 lata.

Czytaj więcej o: 80 ROCZNICA ŚMIERCI NASZEJ PATRONKI HELENY MARUSARZ
Powiększ obraz

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

14 września 2021 r. uczniowie klasy 2a i 2b uczestniczyli w spotkaniu z policjantami. Dzieci wysłuchały pogadankę o bezpieczeństwie w drodze do szkoły i poza szkołą.

Czytaj więcej o: SPOTKANIE Z POLICJANTAMI
Powiększ obraz

DZIEŃ KROPKI W KLASIE 2 A

15 września 2021 r. uczniowie klasy 2a włączyli się do szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki czyli dnia kreatywności  i aktywności uczniów. Podczas zajęć dzieci wykonały kreatywne prace plastyczne z kropką w  roli głównej.

Czytaj więcej o: DZIEŃ KROPKI W KLASIE 2 A
Powiększ obraz

WYCIECZKA KLAS 2 A I 2 B - WARSZTATY PIECZENIA CHLEBA

W dniu 16.09.2021 r. klasy 2a i 2b były na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym " U Dajany" w Jastrzębiej. Dzieci dowiedziały się, ile trudu należy włożyć, aby upiec chleb. Później przygotowały ciasto na ciasteczka i własnoręcznie je lepiły. W przerwie zajadały się kiełbaską przygotowaną przez gospodarza, a czekając na wypieki bawiły się w ogrodzie. Na koniec każdy otrzymał bochenek jeszcze ciepłego i pachnącego chleba."</span

Czytaj więcej o: WYCIECZKA KLAS 2 A I 2 B - WARSZTATY PIECZENIA CHLEBA
Powiększ obraz

KROPKA WAŻNA JEST I KROPKA!

W środę – 15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Uczniowie i nauczyciele przebrani w „kropkowe” stroje omawiali na lekcjach „kropkowe” zagadnienia i poznawali historię małej Vashti w języku polskim i angielskim, a na przerwach szukali fragmentów kolorowych kropek ukrytych na szkolnych korytarzach i w salach. Wyłoniliśmy także zwycięzców konkursu plastycznego pn. „Jak Twoim zdaniem wygląda Kropek?”. Rozdanie nagród już wkrótce! To był naprawdę dzień kreatywności, odwagi i zabawy.

Czytaj więcej o: KROPKA WAŻNA JEST I KROPKA!
Powiększ obraz

OGNISKO KLASY 3B

16.09. 2021 r. uczniowie klasy 3b miło i aktywnie spędzili czas w kompleksie rekreacyjnym Biesiadno. Były gry i zabawy ruchowe i integracyjne oraz wspólne pieczenie kiełbasek. Pogoda na szczęście dopisała a uczniowie zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do  domów.

Czytaj więcej o: OGNISKO KLASY 3B